Ben Nasıl Tedavi Edilir

Ben Tedavisi Nasıl Yapılmalı?

İlk önce ben tedavisinin nasıl yapıldığını ve nasıl yapılmasının gerektiğini bilmek gereklidir. Araştırmadan bir karar vermek pişman olmanızı sağlayabilir. Bunu örneklemek gerekirse bir çok sağlık kuruluşunda teknolojinin gelişmiş olmasına karşın bu türdeki tedavilerde ameliyat uygulanmakta. Ben tedavisinde ameliyatı iz kaldığından dolayı tavsiye etmemekteyiz. Bu sebeple önerimiz ameliyatsız yöntemleri tercih etmenizden yanadır.

Benler aslında insanlar tarafından estetiksel yönden sorun olarak görünse bile sağlığa zararı bulunmaktadır. Cilt kanseri ile benleri birbirlerinden ayırt edebilmek çok zordur. Uzmanlar da benlerin alınması konusunda öneride bulunmaktadır. Medicine Art kliniğinde yer alan ben tedavi merkezi içerisinde 1 dakika gibi çok kısa bir zamanda tüm benler alınabilmektedir. Benlerle ilgili bir iz ise teknolojik cihazlarla yapıldığından dolayı kalmıyor.

RF (Radyo Frekans)

Radyo Frekans cilt üzerinden uygulanması yapılan yöntemlerden bir tanesidir. Popülerliği sen senelerde çok fazla çoğalmıştır. Kılcal damar tedavilerinde bile cilt üstünden uygulaması yapılmaktadır. RF ben aldırma işlemlerinde kullanılırken, cilt üzerinden kabarık benlerin tedavisi aşamasında 1 ila 2 dakikalık bir süreçte yüzünüzü güldürebilecek sonuçlara imzasını atabilmektedir.

Ben Aldırma Sonrası İz Kalır mı?

Lazer ile yapılan işlemde iz kalmayacağı yöntemler tanıtılırken belirtilmişti. Belirgin olmayan bir iz ise öteki yöntemlerle ben alındığında kalabilir. Ben tedavisi olduğunuzu ise sizi daha önceki dönemde tanımayan hiç kimse anlamamaktadır. Yalnızca ameliyat ile gerçekleştirilen uygulamalardan uzak durulması gereklidir. Aksi durumda cildinizde korkunç bir seviyede iz kalabilmektedir. Alt kısımdaki görsellere baktığınızda bunu sizde görebilirsiniz.

Benleri Aldırmak Gerekir mi?

Eğer olanağınız varsa kesinlikle aldırmalısınız. Sebeplerinden biri yaşınız ilerledikçe kanserleşmeye dönmesi veya cilt kanseri durumlarıyla ayırt edilemiyor olmasıdır. Farklı bir nedeni de devamlı olarak büyümeyi sürdürmesidir. Böyle bir şey bireyleri psikolojik açıdan çok zor bir hale sokmaktadır. Bir başka sebebe göz atacak olursak özellikle et benlerinde görülmekte olan büyüme insanların canını yakabilmektedir. Bu şekilde pek çok sıkıntıyla yaşamınızı sürdürmeye çalışmak yerine sadece 1 dakikada kurtulabilmeniz olanaklıdır.

Ben Aldırma Zararlı mı?

İnternet üzerinde yapacağınız araştırmalarda bilimsellikten fazlasıyla uzak çeşitli açıklamalarla karşılaşabilirsiniz.  Aslına bakacak olursanız benleri aldırmak sağlık açısından çok daha faydalı bir karar olacaktır. Benleri aldırmak insanlara hiç bir zarar vermemektedir.

Ameliyatsız Ben Aldırma Yöntemlerini İnceleyin

Üst kısımlarda da açıklandığı gibi ameliyata hiç bir şekilde gerek yoktur. Bütün benlerde teknolojiye dayalı bir şekilde uygulanan tedavi yöntemleri mevcuttur. Lazer tedavisiyle birlikte benin büyüklüğü ve yeri hiç bir şekilde fark etmeden alım işlemi gerçekleştirilebilmektedir. Yüzeysel durumdaki benler bu yöntemle hiç bir şekilde iz bırakmadan alınabiliyor. RF (Radio Frekans) ile Elektrokoter isimli cihazlar ise ciltten kabarık durumdaki benlerin alımında kullanılıyor. Bahsi geçen yöntemlerle beraber etkilerini aşağıda detaylıca inceledik.

LAZER (Sadece Yüzeysel Benlerde Etkilidir)

Lazer ile ben tedavisi son senelerde sağlık sektörü için sık duyulan tedavi yöntemleri arasında yer almaktadır. Cilt üzerinde yer alan yüzeysel benler lazer ile alınabilmektedir. Lazer ile tedavi cilt üzerindeki yüzeysel benlerin alınması tedavisinde büyük bir başarı göstermektedir. Yalnızca yüzeysel benlerin alımında kullanılmakta ve kesinlikle bir iz kalmamaktadır. Uygulanma yöntemi ise koyu renge sahip benlerin lazer ışınlarını emmesi sonunda 80 ila 120 derecelik bir ulaştıktan sonra tahrip olması şeklinde anlatılabilir.

ELEKTROKOTER (Buharlaştırma Yöntemi)

Cilt üzerinden kabarık benlerin alınmasında elektrokoter cihazı kullanılmaktadır. Çünkü lazer yalnızca yüzeysel benlerin alımında kullanılabilmektedir. Bu yöntemde siğil ve ben tedavileri 1 dakika gibi çok kısa bir sürede gerçekleşebilmektedir. Burdada elektrik enerjisi ısıya dönüşmekte ve elektrokoter probu ylabene dokunulduğu zaman eriyip buharlaşmaktadır. Cilt üzerinden kabarık bütün yöntemlerde uygulanabilmekte olan bu tedavi yöntemiyle benlere cilt seviyesine kadar bir buharlaştırma gerçekleştirilmektedir. Tedavi bittikten sonra 10 ila 15 gün boyunca benin alındığı bölgede bir kabuk oluşarak sonrasında kendiliğinden düşer, herhangi bir iz kalmamaktadır.

RF (Radyo Frekans)

Radyo Frekans cilt üzerinden uygulanması yapılan yöntemlerden bir tanesidir. Popülerliği sen senelerde çok fazla çoğalmıştır. Kılcal damar tedavilerinde bile cilt üstünden uygulaması yapılmaktadır. RF ben aldırma işlemlerinde kullanılırken, cilt üzerinden kabarık benlerin tedavisi aşamasında 1 ila 2 dakika lık bir süreçte yüzünüzü güldürebilecek sonuçlara imzasını atabilmektedir.

AMELİYATLA BEN TEDAVİSİ (Önerilmez)

Pek çok hastalığın tedavisinde uygulandığı gibi ben tedavisinde de uygulanabilmektedir. Ancak ben tedavisinin ameliyat ile gerçekleştirilmesi tarafımızdan önerilmemektedir. Ancak hasta ben ameliyat ile aldırmak istiyorum dediğinde doktorlarımız onun isteğini yerine getirmektedir. 0,5 santimetre büyüklüğüne sahip bir beni alabilmek amacıyla 1,5 ila 2 cm santimetrelik bir kesi yapılmaktadır. 0,5 santimetre cildin derin kısmına inip ben buradan alınmaktadır. Oluşan boşluğu kapatabilmek amacıyla dikiş atılıyor. Bundan sonrada balık sırtı olarak ifade ettiğimiz iz ortaya çıkmaktadır. Bundan ötürü Medicine Art kliniğinde görevli doktorlar olarak hiç bir şekilde önermemekteyiz.

Ben Aldırma Sonrası İz Kalır mı?

Yöntemler tanıtılırken Lazer yöntemiyle alındığı zaman iz kalmayacağını ifade ettik. Öteki yöntemler tercih edildiğinde ise kalan iz belirgin olmamaktadır. Ben tedavisi olduğunuzu sizin tanımayan hiç kimsenin anlaması mümkün değildir. Yine belirtmemiz gerekirse ameliyat ile gerçekleştirilecek tedaviden uzak durmanız gereklidir. Ameliyat olmanız durumunda çok kötü bir iz vücudunuzda kalmış olacaktır. Aşağıdaki görsellere baktığınızda bunu açık bir şekilde görebilirsiniz.

Öncesi ve Sonrası Resimlere Göz Atın

1996 senesinden bu zamana kadar hizmet veren doktorlarımız binlerce ben tedavisini gerçekleştirmiştir. Alt kısımdaki resimde öncesinde ve sonrasındaki harika resimleri karşılaştırarak görebilirsiniz.

Medicine Art Ben Tedavi Merkezi

Üst kısımda da açıkladığımız kliniğimiz çok uzun senelerden beri hizmet veriyor ve ben tedavisi pek çok uzman doktorlarımız tarafından uygulanıyor.

Ücretsiz Muayene İmkanı Bulacaksınız

Doktorlarımız ile görüşme sağlamak ve bilgi almak amacıyla herhangi bir muayene ücreti ödemek zorunda kalmazsınız.

Sanal Muayene Uygulamamızı Denediniz mi?

Sizi memnun edebilecek her türlü imkanı kliniklerimizde sunmaya çalışmaktayız. Bunlar arasındaki sanal muayene uygulaması da Türkiye içerisinde bir ilktir. Evden çıkmanıza gerek kalmadan muayene olmanın yanı sıra, tedaviyle ilgili bilgi ve ücreti de öğrenebilmektesiniz. Sistem bilgisayar veyahut akıllı telefonlarınızın yardımıyla çekeceğiniz fotoğrafları WhatsApp veya e-mail adresimize göndermeniz şeklinde işlemektedir. Size resimleri gönderdiğiniz kanaldan çok kısa bir zamanda dönüş yapılarak bilgiler iletilmektedir.

Alanında Uzman Doktorlar Görev Yapmaktadır

Ben alım işlemleri Medicine Art klinikleri içerisinde alanında uzman hale gelmiş doktorlar tarafından gerçekleştirilmektedir Bunun la ilgili olarak plastik ve de estetik cerrahi uzmanlarının yanında genel cerrahi doktorları da görev yapıyor.

Ben Tedavi Fiyatları Ne Kadar?

Aslında sizler en fazla bu sorunun yanıtını merak etmektesiniz. Bu soruyla ilgili bir sayfa hazırladık. Aşağıdaki linke tıklayıp ücretlerin bulunduğu sayfaya erişebilirsiniz. Özet bir bilgi vermek gerekir ise, ben tedavisi ücretlerinde alınacak olan benin büyüklüğü ve kaç tane olduğunun etkisi bulunmaktadır.

Resim Çek, Gönder Fiyatını Anında Öğren

İsterseniz üst kısımda detaylıca bilgilendirildiğiniz sanal muayene uygulamasından faydalanabilirsiniz. Bununla ilgili olarak sadece resimleri göndermeniz yeterli olacaktır. Göndermek içinde size 2 değişik kanal sunuluyor. Alt kısımdaki bağlantıya tıklayıp sanal muayene bölümünden resimleri bilgisayarınız aracılığı ile yüklemeyi tercih edebilir veyahut WhatsApp numaralarımızdan birine yollayabilirsiniz. Kısa bir zaman içerisinde merak ettiğiniz tüm bilgiler size iletilecektir.

Randevu Almayı Unutmayın

Rahat edebilmeniz için her şeyi en ince ayrıntılarına kadar düşünmekteyiz. Bundan dolayı muayene ile tedaviler randevu sistemi ile yapılıyor. Klinik numaralarımızdan iletişime geçerek veyahut online randevu  sayfamıza girip 1 dakika kadar çok kısa bir zamanda size en yakın konumdaki kliniğimizden randevu alabilirsiniz.

Benlerle İlgili Yanlış Bilgi ve Uygulamalar

Yazımızın sonraki kısımlarında ben tedavisi ile akalalı hatalardan bahsedeceğiz. Son zamanlarda bitkisel ben tedavisi şeklindeki reklamlara aldanan insanlar kendilerine çok büyük bir zarar verebiliyor. Bu hususta nelerin yapılmaması gerekli olduğunu hep beraber göreceğiz.

Ben Haritası Çıkarmak Gerekir mi?

Ülkemiz içerisinde para kazanmak için insanları kandırmak ünlüdür. Bu şekilde gereksiz ve can sıkan uygulamaların arasında bulunan ben haritası çıkartmak güzellik merkezleri tarafından insanlara sunulmaktadır. Benleri takip etmek olarakta isimlendirilebilen bu uygulama, benleri aldırarak kurtulmanın yerine onları takip altında tutmaktadır Belirli zamanlarda kontroller yaparak büyüme gerçekleşip gerçekleşmediğine bakıyorlar. Bu uygulama sizi masrafa sokarken endişe duymanıza da neden olur. Böyle bir stresle yaşamayı tercih etmek yerine 1 dakika gibi kısa bir zamanda ben tedavisi olarak kurtulabilirsiniz.

Bitkisel Ben Tedavisi (Ciddiyetten Uzak Bir Uygulama)

Benlerden hiç bir şekilde bitkisel ürünler kullanarak kurtulamazsınız. Sirkeyle ilgili olarak bazı yerlerde verilen tariflerde ise, sirke çok fazla asite sahip olduğundan yalnızca canınızı yakacaktır. Bundan dolayı benler sadece cerrahi operasyonlarla alınabilir ve başka bir tedavisi yoktur.

Alınan Benler Patolojiye Gönderilir (İsterseniz)

Et benleri alındığı zaman kişi kanserleşme bulunup bulunmadığını anlamak amacıyla isterse Patoloji laboratuvarına gönderilebilmektedir.

Ben Tedavisi İçin Hangi Doktora Gidilir?

2 Değişik seçenek burada karşınıza çıkacaktır. genel cerrahi veyahut cildiye uzmanlarına başvuruda bulunmanız gereklidir. Dermatoloji veyahut cildiye bölümüne giderek muayene olduğunuzda krio isimli dondurma yöntemini uygulayacaklardır. Bu yöntemi de genel olarak sağlıklı dokuya zarar veriyor olduğundan ve uygulandığı bölgede çukur oluştuğu için biz önermemekteyiz. Bizim tarafımızdan önerilenler Lazer ile birlikte Elektrokoter  ve Radyo Frekans uygulaması gerçekleştirebilen genel cerrahlardır.

İz Kalır mı?

Bu konuyla ilgili yazının geri kalan bölümünde bilgiler verdik. Lakin sık sorulan soruların arasında bulunduğundan tekrar üstünden geçebiliriz. Lazer yöntemiyle gerçekleştirilen ben aldırma işlemleri içerisinde hiç bir şekilde iz kalmaz iken Elektrokoter ile RF yöntemleri uygulandığında da anlaşılmayacak bir şekilde iz kalması muhtemeldir. Ameliyat olursanız çok korkunç bir iz kalacaktır ve bu sebeple onu önermemekteyiz.

Tedavi Ne Kadar Sürer?

Bir ben alımı yapılacaksa yalnızca 1 dakika gibi kısa bir zaman sürmektedir. Uygulamalar fazlasıyla kolay ve hemen yapılabilmektedir.

Ben Aldırma Can Acıtır mı?

Uygulamalar yapıldığı sırada ben nerdeyse oraya lokal anestezi uygulanıyor. Bundan dolayı herhangi bir şekilde can yanması veyahut acı hissedilmemektedir.

Kaç Günde İyileşir?

Lazer ile yapılmış olan tedavilerde herhangi bir iyileşme beklenmemektedir. Cilt üzerinden kabarık benlerin alımında uygulanan Elektrokoter  ile RF ise 10 ila 15 gün süren bir kabuk oluşmasına ve daha sonrasında kalıcı cilt ortaya çıkana kadar beklenmektedir. Bu süreç içerisinde ben aldıran bireylerin bir şey yapmalarına gerek bulunmamaktadır.

Yaş Sınırı Var mı?

Ben aldırabilmek amacıyla bir yaş sınırı bulunmamaktadır. İstediğinizde vücudunuzun herhangi bir tarafında bulunan benleri aldırabilirsiniz.

Doktorlarımız Sorularınızı Yanıtlıyor

Bizler ben tedavisi hakkınsa sizlere bu kadar bilgi aktarabiliyoruz, sizlerin bu konularla ilgili merak ettikleriniz var ise sayfanın alt bölümünde bulunan soru ile yorum formu ile bizlere bildirebilirsiniz. Hekimlerimiz boş zamanları olduğunda sizin tarafınızdan yollanan sorulara cevap veriyor.

Randevu & İletişim
İstanbul Bakırköy Medicine Art
Op.Dr. Mustafa Bolat
Op.Dr. Serap Akat
Adres: Yeşilyurt Mah. Sipahioğlu Cad. No: 25/1 Bakırköy / İstanbul
Tel: 0212 574 25 25
GSM & WhatsApp: 0533 168 49 50

Tavsiye Ettiğimiz Merkezler ve Doktorlar
Nişantaşı (Şişli)
Op.Dr. Mehmet Ünal
Op.Dr. Özgür Çiftçi
Adres: Halaskargazi Mah. Rumeli Cad. No: 71/7 Şişli / İstanbul
Tel: 0212 265 99 99
GSM & WhatsApp: 0553 665 64 02


whatsapp

Yorum Yap

Son Eklenenler

Ücretsiz Muayene Fırsatı

Bizi takip edin

Sosyal medyada bizi takip ederek son paylaşımlarımız ve videolarımıza ulaşabilirsiniz.

Hemen formu doldurun, sizi arayalım!

RandevuFormu

  • SGK veya Özel Sigorta Gözetmeden
  • Tüm BaşŸvurulara ܜcretsiz Muayene 
  • Ameliyatsız Modern Tedaviler

close-link