Ben Tedavisi Nasıl Yapılmalı?

Pek çok kimse vücutlarında bulunan benlerden dolayı estetik anlamda şikayet etmektedirler. Ancak estetik açıdan rahatsız etmekle birlikte benlerin ciddi bir hastalık kaynağı olabileceği de bilinmelidir. Bu nedenle ben tedavisi ve tedavi yöntemleri hakkında bilgi sahibi olunması gerekir. Herhangi bir araştırma yapılmadan verilecek kararlar özellikle estetik açıdan birtakım sorunlar doğurabilmektedir. Ben tedavisinde kullanılan ameliyat yöntemi nedeni ile kişinin tedavi sonrasında balık sırtı şeklinde bir iz ile karşı karşıya kalması kaçınılmaz olmaktadır. Bu nedenle gelişmiş teknolojinin ışığında kullanılan ameliyatsız ben tedavisi yöntemleri işlem sonrasında hasta memnuniyeti ve estetik açıdan önerilmektedir.

Benler estetik sorun yaratması ile birlikte kişiyi rahatsız edebilirken, altta yatan bir hastalığın belirtisi olabilmesi nedeni ile risk teşkil etmektedir. Bu nedenle ben ve cilt kanseri ayrımının muhakkak yapılması gerekmektedir. Bu ayrımın yapılması ve kanser şüphesinin en aza indirilebilmesi için muayene kesinlikle şarttır ve uzman doktorlar ışığında benler aldırılmalıdır. Ben Tedavi Merkezimizde tüm ben çeşitleri 5 dakika gibi çok kısa bir sürede alınmaktadır. Teknolojik cihazlar kullanılarak yapılan ben tedavilerinde ameliyatsız işlem uygulanması nedeni ile herhangi bir iz kalmamakta ve hasta estetik görüntüsünü kaybetmemektedir.

RF (Radio Frekans)

Ben tedavisinde uygulanan tedavi yöntemlerinden biri Radio Frekans yöntemidir. Bu yöntem özellikle son dönemlerde oldukça sık kullanılmaktadır. Ciltteki kabarık benler 1 – 2 dakika gibi çok kısa bir süre içerisinde hasta memnuniyetini tam anlamında sağlayarak tedavi etmektedir.En modern ve başarılı ben alım yöntemidir.Ayrıca kliniklerimizde bizzat uzman doktorlar tarafından uygulanmaktadır.

Ben Aldırma Sonrasında İz Kalır mı?

Ameliyatsız özellikle radio frekans kullanılarak yapılan ben aldırma yöntemlerinin sonrasında hasta herhangi bir izle karşılaşmamaktadır. Ancak diğer yöntemler kullanıldığında net belirgin olmayan izler olabildiği gibi kişinin ben tedavisi olduğu anlaşılmaktadır. Bilinmelidir ki yalnızca ameliyat ile yapılan her ben tedavisinde sonrasında iz ile karşılaşmak mümkündür. Bu nedenle özellikle estetik kaygıları olan hastaların ameliyatsız ben tedavisi yöntemlerine başvurması önerilir. Aksi taktirde işlem sonrasında cilt üzerinde izler kalmaktadır. Aşağıda bulunan görseller üzerinden ben aldırma işlemi sonrasında kalan izleri net bir şekilde görmek mümkündür.

Benleri Aldırmak Gerekir mi?

Özellikle estetik kaygıları olan ve benleri nedeni ile tedavi olmak isteyen hastaların dışında da tüm hastaların benlerini aldırması gerektiğini vurgulamakta fayda vardır. İlk olarak ilerleyen yaş ile birlikte cilt üzerindeki benlerin kansere dönüşme olasılıkları ile beraber cilt kanseri oranları ele alındığında ben tedavisinin gereklilik olduğu bilinmelidir. Ayrıca pek çok ben türü bulunmakta olup, bu türler arasında büyüme eğilimi fazla olan benler de vardır. Et benlerinde yaşanan büyüme sorunu sonrasında ise kişilerin acı duyması kaçınılmaz olmaktadır. Bu nedenle ilerleyen dönemler içerisinde benlerden kaynaklı olarak problem yaşamamak ve sağlık açısından riski en aza indirmek için yalnızca 1 dakika gibi çok kısa süren ben tedavisi ile kalıcı olarak kurtulmak gerekmektedir.

Ben Aldırma Zararlı mı?

Günümüzde pek çok kişi kolay bilgi erişimi açısından interneti tercih etmektedir. İnternet üzerinden yapılan araştırmalarda ise birtakım kaynaklardan ben aldırma zararlı ya da kanserleşme riski taşıdığı gibi tıbbi bilgilerden ve bilimsellikten uzak açıklamalar okumaktadırlar. Ancak bu durumun, kişilerin edinmiş oldukları bilgilerin tam tersi olarak açıklanabilir. Ben tedavisi kişilerin ilerleyen dönemlerde yaşayabilecekleri sağlık sorunlarının önüne geçilmesi ve yaşanacak cilt kanseri gibi hastalıkların riskinin en aza indirgenmesi açısından önemlidir. Bu nedenle özetleyecek olursak ben aldırma işleminin herhangi bir zararı yoktur demek mümkündür.

Ben Tedavisi Nasıl Yapılmalı?

Her hastalıkta olduğu gibi ben tedavisi hakkında da kişilerin net bilgilere sahip olmaları gerekir. Ben tedavisi nasıl yapılır ve nasıl yapılmalı konu başlıklarında iyi bir bilgiye sahip olmak işlem sonrasında özellikle estetik açısından yaşanacak sorunların da önüne geçmektedir. Günümüzde gelişmiş teknoloji eşliğinde kullanılan yöntemler dışında pek çok sağlık merkezinde ben aldırma işleminin ameliyat ile alındığını söyleyebiliriz. Sonrasında doğacak estetik açıdan kişiyi rahatsız edebilen bu ameliyat izi nedeni ile hiçbir hastaya ameliyat önermemekteyiz. Balık sırtı gibi bir görüntünün oluştuğu ameliyat bölgesi ciddi bir iz olması nedeni ile ben tedavisi için ameliyatsız yöntemlere başvurulması gerekmektedir.

Ameliyatsız Ben Aldırma Yöntemlerini İnceleyin

Ben aldırma işlemlerinde ameliyat kesinlikle gerekli olmayan bir tedavi yöntemidir. Tüm benlerde ve ben çeşitlerinde uygulanmakta olan teknolojik cihazların kullanıldığı tedaviler bulunmaktadır. Benin büyüklüğü ya da vücudun hangi bölgesinde olduğu hususları gözetilmeksizin radio frekans tedavisi %100 başarılı sonuçlar vermektedir. İşlem bölgesinde herhangi bir iz bırakmayan bu yöntem sıklıkla yüzey benlerin tedavisinde kullanılmaktadır. Ayrıca Ciltten kabarık benler için genellikle Radio Frekans tekniği ve Elektrokoter cihazları kullanılmaktadır.

LAZER (Sadece Yüzeysel Benlerde Etkilidir)

Son dönemlerde özellikle ameliyatsız tedavi yöntemlerinde ve sağlık alanında oldukça sık kullanılmakta olan Lazer yöntemi, cilt üzerinden yapılmakta olan uygulamalar için idealdir. Ben tedavisinde de oldukça etkili olan bu yöntem yüzeysel benlerin alımında kullanılmaktadır. Lazer tekniği ile kullanılan ben aldırma işleminde sonuölar çok başarılı olmaktadır. Ayrıca işlem sonrasında herhangi bir iz kalmamakta ve estetik açıdan da başarı elde etmektedir. İşlem esnasında lazer ışınları tarafından ciltteki koyu renkli benler emilmekte ve 80 – 120 derece ısıya ulaşması ile benleri tahrip etmektedir.

ELEKTROKOTER (Buharlaştırma Yöntemi)

Cilt üzerindeki yüzeysel benlerin aldırılması işleminde Lazer kullanılmaktayken, ciltten kabarık benler için Elektrokoter olarak adlandırılmakta olan cihazlar devreye girmektedir. Özellikle benlerin ve siğillerin tedavilerinde bu cihazlar 1 dakikalık kısa bir süre içerisinde sonuç vermektedir. Elektrik enerjisinin ısı enerjisine dönüşmesi ile kullanılan Elektrokoter cihazının probu ile bene temas edildiğinde benin buharlaşması ve erimesi şeklinde uygulanmaktadır. Ciltten kabarık benler dışında tüm benler için uygulanabilen bu yöntem ile benin cilt seviyesine inene kadar buharlaşması sağlanmaktadır. Tedavi sonrasında benin alınmış olduğu bölgede kabuklaşma görülmekte ve bu durum 10 ila 15 gün içerisinde düzelerek ciltte neredeyse hiçbir iz kalmayacak şekilde tedavi sonlanmaktadır.

RF (Radio Frekans)

Cilt üzerinden uygulanmakta olan ben aldırma yöntemlerinden bir diğeri de Radio Frekans tekniğidir. Son dönemlerde özellikle yaygın bir şekilde kullanılmakta olan bu tedavi yöntemi kılcal damar. Ben aldırma işleminde  oldukça başarı sağlayan Radio Frekans ciltten kabarık benlerin tedavisinde 1 – 2 dakikalık kısa süreler içinde hasta memnuniyetini kazanan çok sonuçlar vermektedir. Son yıllarda en çok uygulanan ve en başarılı yöntemdir.

AMELİYATLA BEN TEDAVİSİ (Önerilmez)

Ben aldırma yöntemleri içerisinde kullanılan bir diğer teknik ise ameliyattır. Ancak ben tedavisi olacak hastaların ameliyatsız yöntemlerden yararlanması açısından bu tedavi şeklini önermemekteyiz. Hastanın ameliyat talebi ve isteği doğrultusunda bu teknik uygulanmaktadır. 0,5 cm çapında bir ben ameliyatı için 1,5 – 2 cm çapına ulaşan kesi atılmaktadır. Bu kesi sonrasında 0,5 cm cilt altına inerek ben alma işlemi tamamlanmaktadır. Bu işlem sonrasında cilt altına inilerek alınan dokunun boşluğunun kapatılması amacı ile dikiş atılmaktadır. İyileşme süreci sonrasında da atılan bu dikişler ameliyat bölgesinde istenmeyen balık sırtı izinin kalmasına neden olmaktadır. Bu sebeple olarak hastaların ben aldırma işlemlerinde ameliyat yöntemi yerine ameliyatsız ben aldırma yöntemlerine başvurmasını önermekteyiz.

Ben Aldırma Sonrası İz Kalır mı?

Ameliyatsız ben aldırma yöntemleri içerisinde belirtildiği gibi radio frekans ile yapılan işlemlerde hastalar herhangi bir izle karşılaşmamaktadır. Diğer yöntemlerde ise iyileşme süreci sonrasında net belirgin olmayan izler kalabilmektedir. Yani kişinin ben aldırma tedavisi olduğu hiçbir şekilde anlaşılmamaktadır. Ancak unutulmamalıdır ki ben aldırma işleminde iz kalan tek yöntem ameliyattır. Bu nedenle özellikle estetik kaygısı olan kişilerin ve hem zaman hem de sağlık açısından avantaj sağlaması açısından da ameliyat yöntemine başvurmaması gerekmektedir. Aksi halde işlem bölgesinde ciddi bir iz ile karşılaşmak mümkündür. Aşağıdaki görselleri inceleyerek işlem hakkında detaylı bilgi alabilirsiniz.

Öncesi ve Sonrası Resimlere Göz Atın

Teknolojik gelişmeleri takip ederek 1996 yılından itibaren hizmet vermekte olan alanında uzman doktorlarımız, hastalarımızın memnuniyetini tam anlamı ile kazanan ben tedavilerini yapmaya devam etmektedirler. Aşağıda bulunan görseller aracılığı ile işlem öncesi ve sonrası arasındaki farkları ve avantajları detaylı bir şekilde görebilirsiniz.

Ben Tedavi Merkezi

1996 yılından itibaren alanında uzman hekimlerimiz ile hizmet vermeye devam etmekteyiz. Ben Tedavi Merkezimizde pek çok hasta uzman hekimlerimiz tarafından yapılan tedavileri sonrasında %100 memnun bir şekilde işlemlerini sonlandırmışlardır.

Ücretsiz Muayene İmkanı Sunmaktayız

Ben aldırma işlemi için uzman hekimlerimizle görüşebilmek ve tedavi yöntemleri hakkında daha detaylı bilgilere erişmek için ücretsiz muayene imkanlarımızdan yararlanarak en yakın kliniğimizi ziyaret edebilirsiniz.

Sanal Muayene Uygulamamızı Denediniz mi?

Sağlık alanında uzman kadromuz ile hizmet vermeye devam ederken hasta memnuniyeti odaklı çalışmalarımıza devam etmekteyiz. Sağlamış olduğumuz olanaklarımız içerisinde sanal muayene uygulaması da bulunmaktadır. Bu uygulama Türkiye’de bir ilk sayılmakla birlikte, hastalarımızın herhangi bir zaman kaybı yaşamadan ve evden çıkma ihtiyacı bile hissetmeden muayene olması ve tedavi yönteminden ücret bilgisine kadar öğrenmesini sağlamaktadır. Bilgisayar ve telefon aracılığı ile internet sitemiz ya da WhatsApp üzerinden çekilmiş olduğunuz benlerinizin fotoğraflarını hekimlerimize gönderebilirsiniz. Fotoğrafların gönderilmiş olduğu kanallar aracılığı ile çok kısa bir süre içerisinde tüm sorularınıza yanıt alabilirsiniz.

Alanında Uzman Doktorlar Görev Yapmaktadır

Kliniklerimizde pek çok alanda olduğu gibi ben alımı işlemlerinde de alanında uzman hekim kadromuzla tüm hastalarımıza hizmet vermeye devam etmekteyiz. Ben alma tedavisi işlemlerinde Plastik Cerrahi ve Estetik Cerrahi uzman doktorlarının yanı sıra Genel Cerrahi uzmanları da görev yapmaktadır.

Ben Tedavi Fiyatları Ne Kadar?

Bilinmelidir ki ben tedavisi ücretlendirilmesi yapılırken alınacak olan benlerin sayısı ve büyüklüğü ve bulunduğu yerler belirleyici en önemli unsurlardır.

Resim Çek, Gönder – Fiyatını Anında Öğren

Tüm hastalarımız ben tedavisini kolaylaştıran sanal muayene olanaklarımızdan rahatlıkla yararlanabilir. Alınmasını istediğiniz benlerinizin fotoğraflarını çekerek uzman hekimlerimize istediğiniz kanal aracılığı ile göndermeniz yeterli olmaktadır. Aşağıda bulunan bağlantıya tıklayarak sanal muayene butonundan resimleri bilgisayar aracılığı ile yükleyebileceğiniz gibi, WhatsApp numaralarımız aracılığı ile de telefon üzerinden göndermeniz mümkündür. Çok kısa bir süre içerisinde göndermiş olduğunuz görseller üzerinden muayene ve tedavi yöntemleriniz hakkındaki bilgiler size ulaştırılmaktadır.

Randevu Almayı Unutmayın

Hastaların zaman kaybı yaşamaması ve konforlu bir muayene işlemi gerçekleşmesi açısından randevu sistemi ile hizmet vermekteyiz. Size en yakın kliniğimizi arayarak veya online randevu sekmesini tıklayarak çok kısa bir süre içerisinde randevunuzu oluşturabilirsiniz.

Benlerle İlgili Yanlış Bilgi ve Uygulamalar

Toplumda ben tedavisi ile ilgili yapılan ve bilinen oldukça fazla yanlış bilgi bulunmaktadır. Özellikle pek çok kişinin bitkisel yöntemler kullanarak ben tedavisi uygulamaya çalıştığını söylemek mümkündür. Ancak bu durum yalnızca kişinin kendisine zarar vermesi ile sonuçlanmaktadır. Bu nedenle ben tedavisinde yapılan yanlışların bilinmesi gerekmektedir.

Ben Haritası Çıkartmak Gerekir mi?

Günümüzde insanların sağlık sorunları üzerinden kar elde etmek isteyen kişi ve kurumların sayısı gün geçtikçe artış göstermektedir. Bu nedenle özellikle bir takım güzellik merkezlerinde ben haritası adı altında bir takım uygulamalar yapıldığından bahsetmek kaçınılmazdır. Ben takibi olarak da bilinen bu uygulamalar kanser riski taşıyan benlerin aldırılması ve tedavi ettirilmesi yerine onların takibinin yapılmasını sağlamaktadır. Belirli süre aralıklarında yapılan bu kontrollerde büyüme gibi detaylar da takip edilmektedir. Bu durum kişinin maddi açıdan kayıplar yaşamasına neden olabileceği gibi psikolojik yönden yıpranmasına da kapı açmaktadır. Takip altında tutulan ve sürekli kontrol gerektiren benler için bu tip seçeneklere başvurmak yerine ben tedavisi yöntemlerinin kullanılması büyük avantaj sağlamaktadır. Kanser riski taşıyan benlerin tedavilerini 1 dakikalık süre içerisinde yaptırarak daha konforlu bir yaşam sürdürmek mümkündür.

Bitkisel Ben Tedavisi (Ciddiyetten Uzak Bir Uygulama)

Toplumda yaygınlaşan ve başvurulan tedavi yöntemleri arasında bitkisel tedavilerin ilk sıralarda olduğunu ne yazık ki söyleyebiliriz. Ancak ben tedavisinde etkili hiçbir ürün bulunmamaktadır. Bu tip yöntemler kullanılarak benlerden kurtulmak mümkün değildir. Sirke karışımı ile yapılmakta olan bu bitkisel tedavilerde, sirkenin asit yönünden zengin olması nedeni ile yalnızca cildi yaktığını ve tahrip ettiğini söyleyebiliriz. Bu nedenle bitkisel tedavi yöntemlerinin ben aldırma işlemlerinde herhangi bir etkisinin bulunmadığını belirtmekle birlikte yalnızca cerrahi yöntemlere başvurulması gerektiğinin altı çizilmelidir.

Alınan Benler Patolojiye Gönderilir (Uzman doktor kararıyla)

Hastaların talepleri doğrultusunda ve uzman doktorların gerek gördüğü hallerde ben tedavisi esnasında alınan benlerde kanserleşme olup olmadığı hususunda net bir bilgi edinebilmek ve benlerin incelenebilmesi adına patoloji laboratuvarlarına gönderilebilmektedir.

Ben Tedavisi İçin Hangi Doktora Gidilir?

Ben tedavisinde önerilebilecek iki farklı hekim seçeneği mevcuttur. Cildiye ile Genel Cerrahi uzmanları ben tedavilerini yapmaktadırlar. Cildiye veya dermatoloji bölümünde muayene olunması sonrasında Krio olarak adlandırılmakta olan tek bir yöntem ışığında tedavi uygulanmaktadır. Bu yöntemi genellikle sağlıklı dokuya zarar vermesi nedeni ile pek fazla önermemekteyiz. Ayrıca uygulama alanında çukurluk oluşturmaktadır. Bu nedenle Radio Frekans ve Elektrokoter teknikleri ile ben tedavisi yapan Genel Cerrahi uzmanlarının tercih edilmesi önerilmektedir.

İz Kalır mı?

Ben tedavisi sonrasında hastaların sıklıkla sorduğu ve en önemli hususlardan biri olan iz problemine açıklık getirmek gerekir. Radio frekans yöntemi ışığında yapılan ben tedavisinde hiçbir iz kalmamaktadır. Lazer ve Elektrokoter cihazları ile yapılan tedavilerde ise belirgin olmayan düzeyde izler olabilmektedir. Ameliyat yöntemi ile yapılan ben aldırma işlemlerinde ise estetik boyutta rahatsız edici iz kalmaktadır.

Tedavi Ne Kadar Sürer?

Yalnızca bir tane ben aldırmak isteyen hastaların işlemleri yalnızca 5 dakikalık kısa bir süre dilimi içerisinde tamamlanmaktadır. Uygulamanın kolay ve anında yapılması diğer yöntemlere oranla oldukça avantajlıdır.

Ben Aldırma Can Acıtır mı?

Ameliyatsız ben tedavilerinde Ne işlem sırasında ne işlem sonrasında ağrı sızı olmaz Ben tedavisinde alınacak olan benin olduğu noktaya lokal anestezi uygulanmaktadır. Bu nedenle işlem esnasında hasta herhangi bir acı, yanma ya da hassasiyet hissetmemektedir.

Kaç Günde İyileşir?

Radıi frekans tedavi yönteminde işlemin sonlanmasının ardından herhangi bir iyileşme sürecini beklemeye gerek yoktur. Ciltten kabarık benlerde kullanılan Lazer ve Elektrokoter işlemlerinde 10 ila 15 günlük bir süreçte uygulama alanında kabuklaşma görülmekte ve sonrasında kalıcı cilt kendini göstermektedir. Bu süreç içerisinde hastanın herhangi bir şey yapmasına gerek yoktur.

Yaş Sınırı Var mı?

Ben tedavisinde herhangi bir yaş sınırı bulunmamaktadır. Dileyen ve isteyen her yaşta hasta vücudunun herhangi bir bölgesinde bulunan ben için bes dakika gibi bir sürede tedavi olabilmektedir.

Doktorlarımız Sorularınızı Yanıtlıyor

Ben tedavisi hakkında merak edilen farklı konu başlıkları için sayfanın en alt kısmında bulunun whatsapp destek hattımızdan üzerinden bizimle iletişime geçebilirsiniz. Hastalarımız tarafından iletilmekte olan tüm sorulara uzman hekimlerimiz tarafından yanıtlar verilmektedir.

Randevu & İletişim
İstanbul Bakırköy Medicine Art
Op.Dr. Mustafa Bolat
Op.Dr. Serap Akat
Adres: Yeşilyurt Mah. Sipahioğlu Cad. No: 25/1 Bakırköy / İstanbul
Tel: 0212 574 25 25
GSM & WhatsApp: 0533 168 49 50

Tavsiye Ettiğimiz Merkezler ve Doktorlar
Nişantaşı (Şişli)
Op.Dr. Mehmet Ünal
Op.Dr. Özgür Çiftçi
Adres: Halaskargazi Mah. Rumeli Cad. No: 71/7 Şişli / İstanbul
Tel: 0212 265 99 99
GSM & WhatsApp: 0553 665 64 02


whatsapp

Yorum Yap

Son Eklenenler

Ücretsiz Muayene Fırsatı

Bizi takip edin

Sosyal medyada bizi takip ederek son paylaşımlarımız ve videolarımıza ulaşabilirsiniz.

Hemen formu doldurun, sizi arayalım!

RandevuFormu

  • SGK veya Özel Sigorta Gözetmeden
  • Tüm BaşŸvurulara ܜcretsiz Muayene 
  • Ameliyatsız Modern Tedaviler

close-link