Dilde Hemanjiom

Bebeklerinin dillerinde hemanjiom görüntüsü ile karşılaşan aile fertleri büyük bir endişe yaşamaktadırlar. Korkutucu bir görünüme sahip olan bu hemanjiomların bulunduğu konumu dil olması halinde korkunun daha da yükselmesi kaçınılmaz olmaktadır. Özellikle pek çok görevi üstlenen dil üzerinde böyle bir tablonun oluşması aile fertlerinin üzülmesine de yol açmaktadır.

Ancak modern tıbbi yöntemler aracılığı ile dilde hemanjiom vakalarına rahatlıkla çözüm bulunabilmektedir. Dilde hemanjiom varlığında endişeye kapılmak yerine modern tekniklere başvurmak adına uzman bir hekimle görüşülmesi önerilir. Aksi halde ilerleyen evrelerde dilin işlevlerini yerine getirmemesi gibi bir durumla karşılaşmak kaçınılmazdır.

Aile fertlerinin öncelikle bilmesi gerekir ki doğuştan kaynaklanan dilde hemanjiom varlığı endişelenmeyi gerektiren bir hastalık değildir. Dildeki bazı hemanjiomlar zamanla kendiliğinden geçebildiği gibi bazı türlerde büyüme göstererek risk teşkil edebilmektedir. Bu durum da tedavi zorunludur. Dilde kabarık ya da düz bir şekilde oluşabilen hemanjiomlar dilde çıkan damar yumakları olarak ele alınmakta ve kolaylıkla fark edilebilmektedirler. Bunun sonucunda da modern metotlarla yok edilebilmektedirler.

Ameliyatsız Hemanjiom Tedavisi

Hemanjiomlar genellikle bebeklerde rastlanan bir hastalıktır. Özellikle yüz bölgesinde oluşan hemanjiomlar trajik bir görüntünün oluşmasına ve aile fertlerini çok üzen bir tabloya neden olmaktadırlar. Dilde oluşan hemanjiomlar ise ağız içerisinde kaldığı için görsel açıdan herhangi bir rahatsızlık vermemektedir. Ancak bulunduğu konumu ne olursa olsun hemanjiomların büyüme riskleri bulunması nedeni ile büyüme eğilimine geçmeden alınması gerekmektedir. Burada aile fertlerinin bilmeleri ve ihmal etmeden dikkate almaları gereken bir husus bulunmaktadır. Hemanjiomların tedavilerinde tercih edilen bitkisel yöntemlere kesinlikle başvurulmamalıdır.

Fiziki ve ekonomik açıdan bu tip tercihler daha büyük sorunların ve risklerin gelişmesine neden olabilmektedir. Ayrıca hastalığın tablosunun daha ağır bir noktaya ulaşmasına da sebebiyet verebilmektedirler. Bu nedenle modern sağlık metotlarının kullanıldığı sağlık merkezlerine ve hastanelere müracaat etmek en doğru tercih olacaktır. Özellikle sunmuş olduğu sağlık hizmetleri ve kullanmış olduğu modern tıbbi yöntemler ile hasta memnuniyetini tam anlamı ile kazanmış olan Medicine Art kliniklerimi tercih ederek en başarılı tedavi sürecini başlatabilirsiniz. Kliniklerimizde dilde hemanjiom tedavisi için 2 farklı yöntem kullanılmaktadır. Bu yöntemlerin detaylarına yazımız içerisinden ulaşabilirsiniz.

Lazerle Dilde Hemanjiom Tedavisi

 • Lazerle tedavi yöntemi pek çok hastalık için kullanılan bir tekniktir. Dilde hemanjiom varlığında da lazer tedavisi ile hastalıktan kurtulmak mümkündür. Lazerle dilde hemanjiom tedavileri;
 • Dilde kabarık şekilde oluşmamış hemanjiomlar için tercih edilir.
 • Lazer cihazından gönderilen ışıklar, hemanjiom üzerinde ısı oluşmasına neden olmaktadır.
 • Isının yoğunlaşması ile hemanjiom tahrip olmakta ve etkisiz hale gelmektedir.

Lazer tedavisinin yanı sıra alternatif tedavi seçenekleri ile de hizmet veren Medicine Art kliniklerimizde hizmet veren alanında uzman hekimlerimiz için randevu talebinde bulunabilirsiniz.

Köpükle Dilde Hemanjiom Tedavisi

Dilde oluşan hemanjiomlar iki şekilde kendini göstermektedirler. Lazer tekniği yok edilen hemanjiomlar kabarık olmayan yapılara sahiptirler. Kabarık yapılı hemanjiomlar için de köpükle dilde hemanjiom tedavisi uygulanmaktadır. Bu tedavi yöntemi son dönemde en çok kullanılan bir tekniktir. Sklerozan maddesinin damar beni içerisine enjekte edilmesi sonrasında işlem tamamlanmaktadır. Damar içerisine gönderilen bu madde hemanjiomlu damar üzerinde tahribe neden olmaktadır. Hemanjioma göre değişkenlik gösteren seans sayısı sonrasında damar normal formuna geri dönmektedir. Bu işlem Medicine Art kliniklerimizde başarılı bir şekilde yapılmaktadır. Bu nedenle herhangi bir kuşku ve şüpheye kapılmadan hastalarımızın ve hasta yakınlarımızın bizimle irtibata geçmelerini öneririz.

Hemanjiom’a Hangi Bölüm Bakar?

Hemanjiomların sıklıkla bebeklerde karşılaşılan bir tablo olduğunu ifade etmiştik. Bu nedenle hemanjiom varlığı durumunda aileler genellikle Çocuk Hastalıkları birimine başvurmaktadırlar. Ancak hemanjiom bir damar hastalığı olması nedeni ile ailelerin bu birimle vakit kaybetmeden bir Kalp ve Damar Hastalıkları bölümüne başvurmaları gerekir. Özellikle Kalp ve Damar Cerrahının ameliyatsız teknikler ışığında kullandığı metotlar sonucunda hastalığın ortadan kaybolacağını da ifade etmeliyiz. Bu nedenle kliniklerimizde görev alan uzman hekimlerimiz ile ameliyatsız teknikler ışığında tedavilerinizi başlatabilirsiniz. Bunun için iletişim kanallarımız aracılığı ile günün her saatinde bize ulaşabilir ve randevu talebinizi oluşturabilirsiniz.

Randevu & İletişim
İstanbul Bakırköy Medicine Art
Op.Dr. Mustafa Bolat
Op.Dr. Serap Akat
Adres: Yeşilyurt Mah. Sipahioğlu Cad. No: 25/1 Bakırköy / İstanbul
Tel: 0212 574 25 25
GSM & WhatsApp: 0533 168 49 50

Tavsiye Ettiğimiz Merkezler ve Doktorlar
Nişantaşı (Şişli)
Op.Dr. Mehmet Ünal
Op.Dr. Özgür Çiftçi
Adres: Halaskargazi Mah. Rumeli Cad. No: 71/7 Şişli / İstanbul
Tel: 0212 265 99 99
GSM & WhatsApp: 0553 665 64 02


whatsapp

& yorumlar

  • Merhaba,
   Ben tedavisini Radio frekans yöntemiyle dakikalar içerisinde ağrısız ve acısız olarak gerçekleştirebilmekteyiz. Genel cerrahi uzmanımızın yapacağı değerlendirme sonrasında net bir fiyat bilgisi iletebiliriz. Bize beninizin olduğu bölgeyi Whatsapp destek hattımızdan göndermenizi rica ederiz. Whatsapp destek hattı: 0553 665 64 02

Son Eklenenler

Ücretsiz Muayene Fırsatı

Bizi takip edin

Sosyal medyada bizi takip ederek son paylaşımlarımız ve videolarımıza ulaşabilirsiniz.

Hemen formu doldurun, sizi arayalım!

RandevuFormu

 • SGK veya Özel Sigorta Gözetmeden
 • Tüm BaşŸvurulara ܜcretsiz Muayene 
 • Ameliyatsız Modern Tedaviler

close-link