Et Beni Tedavisi Ameliyatsız Et Beni Alma Radio Frekans ile Koparma

Cilt katmanları üzerinde gerçekleşen deformasyon sonucunda bir yerin daha çok gelişmesinden ortaya çıkan bir durumdur. Nevüs ile birlikte Polip ve papillom gibi adlarla anılabilmektedir. Cildin rengine benzeyebileceği gibi farklı kahverengi tonlarında da yer alabilir. Boyutları ise fazlasıyla değişkendir ve tedavi edilmezler ise büyümelerini sürdürebilirler. 1 milimetrelik ben gerçekleşebilir fakat 5 ila 10 santimetreye kadar da büyüme gösterebilir. Genel olarak hiç bir zararı bulunmaz, şikayet yapmamakta olan ve ezilmedikçe ağrı yapmayan yapılar olarak bilinirler. Hasta bireyler daha fazla  estetik açıdan şikayetçi olmaktadır. Siğil lerle(verruko vulgaris) çok fazla karıştırılabilmektedir Siğillerin üst kısmı aynı karnabahar gibi pötürlü bir durumdadır, et benleri ise pütürlü bir durumda değil tamamen düzgün bir yüzeye sahiptir. Başka bir farkı da siğiller bulaşabilmekte ve yayılabilmektedir, benler ise hiç bir şekilde bulaşıcı değildir.

Et Beni Alma Videosu

Et benleri genel olarak sürtünme alanları ve  de vücut kıvrımları içerisinde oluşur ancak vücudun her yerinden çıktığı da görülebilmektedir. Orta yaşlara gelindikten sonra daha sık bir şekilde ortaya çıkmaktadır. En fazla görülmekte olduğu yerler  ise boyun bölgesi ile birlikte, göz kapakları ve de koltuk altı kısımlarıdır. Ancak sadece bu bölgelerle sınırlı değil vücudun her bir tarafında  görülebilmektedir. Sık bir şekilde ince bir sap ile vücuda bağlanmaktadır. Sadece 1 adet olabileceği gibi birden daha fazla da görülebilmektedir

Et beni neden oluşur ?

 • Dar bir kravat  ile boğazlı kazak giyinmeye bağlı  bir şekilde boyunda sürtünmeden dolayı
 • Hamilelikten dolayı
 • Genetik bir şekilde (bazı aileler içerisinde daha fazla görülür)
 • Obeziteden kaynaklı (cildin kıvrımlarının sürtünmesiyle birlikte oluşmaktadır)
 • Diyabet hastalığı(nedeni bilinmeden diyabet hastalarında çok daha fazla bir şekilde ortaya çıkmaktadır)

Et benleri nasıl tedavi edilir ?

‘’Bene dokunduğun zaman kanserleşir”’’ veyahut ‘’bene  asla dokunma’’ şeklindeki düşünce et benleriyle ilgili olarakta söylenir ancak bu söylenenler bilimsellikten fazlasıyla uzak bir noktada bulunmaktadır. Bazı durumlarda sapını sıkı bir şekilde bağlayıp (anlamsız  olarak  at kuyruğu ile bağlayanlar insanlarda bulunmaktadır) çürüdükten sonra dökülmesi beklenmektedir. Aslında bu çok kolay çözüm gibi görünüyor olsa da hiç bir şekilde sağlıklı değildir.  Bu şekilde enfeksiyon kapma riski bulunmaktadır ve çok fazla ağrı hissedilir. Bene ait kök kaldığından dolayı sık bir şekilde yeniden büyür.

 • Beni ameliyat ile almak; Teknolojiye sahip bulunmayan klinikler içerisinde ve çok pahalı olduğundan dolayı döner sermayeden pay alımı yapılan devlet hastaneleri içerisinde uygulanmaktadır. Benin çapından yaklaşık olarak 2 katı uzunluğa sahip bir ameliyat izi kalmaktadır. Çizgiye benzeyen bir iz olduğundan dolayı çok çirkin görünmektedir.
 • Buharlaştırma  yöntemi(Koterizasyon); Bütün  et benlerinin tedavisi içerisinde uygulanabilmektedir. %95’lik bir ihtimalle bir seansta tekrar  oluşmamak kaydıyla kaybolmaktadır. Oluşan izi fark etmek fazlasıyla zordur ve ameliyatla ben alma yöntemine göre nerdeyse hiç belli olmamaktadır.
 • Radyo Frekans ( RF ) yöntemiyle et beninin tedavisi; Radyo dalgaları ısıya dönüştürülerek ortaya çıkan bir enerji türüdür. Tıpkı buharlaştırma yöntemi içerisinde olduğu gibi uygulanmaktadır.
 • Krioterapi ( dondurup ben tedavisi ); Ben dondurulur ve sonrasında kopartılır. Dondurulması gereken alanın sınırları açık olmayacağından dolayı gereğinden çok dokuya da zarar verebilmektedir.

Bu nedenden dolayı derin  bir çukurluk  alan kalabilir.

Et beni tedavisi iz bırakır mı ?

İz kalması uygulanmış olan tekniğe bağlı bir durumdadır. Buharlaştırma ile birlikte radyo frekans yönteminde iz kalmamaktadır ancak ameliyat ile krioterapi yönteminde iz kalmaktadır. Tedavi esnasında hastayı çok fazla rahatsız eden bir  ağrı olmamaktadır. Et beniyle ilgili tedavi bütün resmi kurumların hastalarına da uygulanabilmektedir.

Et Beni Aldırmak Zararlı mı?

Et benini aldırmanın kesinlikle bir zararı bulunmamaktadır. Tam tersine bazı et benleri kanserleşme riskini taşımaktadır. Bu risk güneş ışınlarının etkisiyle beraber daha da çoğalır. Bundan dolayı et benini aldırmak kesinlikle zararsızdır. Et beniyle birlikte öteki benlerinde modern uygulamalar kullanılarak alınması sağlığınızı bir tehdit altında bırakan kanser riskini tamamen ortadan kaldırmış olacaktır.

Randevu & İletişim
İstanbul Bakırköy Medicine Art
Op.Dr. Mustafa Bolat
Op.Dr. Serap Akat
Adres: Yeşilyurt Mah. Sipahioğlu Cad. No: 25/1 Bakırköy / İstanbul
Tel: 0212 574 25 25
GSM & WhatsApp: 0533 168 49 50

Tavsiye Ettiğimiz Merkezler ve Doktorlar
Nişantaşı (Şişli)
Op.Dr. Mehmet Ünal
Op.Dr. Özgür Çiftçi
Adres: Halaskargazi Mah. Rumeli Cad. No: 71/7 Şişli / İstanbul
Tel: 0212 265 99 99
GSM & WhatsApp: 0553 665 64 02


whatsapp

Yorum Yap

Son Eklenenler

Ücretsiz Muayene Fırsatı

Bizi takip edin

Sosyal medyada bizi takip ederek son paylaşımlarımız ve videolarımıza ulaşabilirsiniz.

Hemen formu doldurun, sizi arayalım!

RandevuFormu

 • SGK veya Özel Sigorta Gözetmeden
 • Tüm BaşŸvurulara ܜcretsiz Muayene 
 • Ameliyatsız Modern Tedaviler

close-link