Kılcal Damar Tedavisi

Varis hastalığı denildiğinde, genel olarak toplardamar genişlemesi ve kılcal damar genişlemesi birbirlerine karıştırılan kavramlar olmaktadır. Oysa ki, ikisi arasında oldukça bariz farklar bulunmaktadır. Birisi kadınlarda hormonlara bağlı olarak ortaya çıkan bir durum olup, diğeri ise toplardamarlardaki kapakçık bozulmaları ile meydana gelen bir durumdur. Kılcal damarlarda oluşan problemler herhangi bir ciddiyete sebebiyet vermezken, genelde estetiksel kaygı ortaya çıkaran toplardamar genişlemesi yani varis için zaman kaybetmeden mutlaka tedavi sürecine geçilmelidir.

Kılcal Varis Nedir?

Kılcal varis, genel olarak kadınlarda daha sık bir şekilde ortaya çıkarken, erkeklerde bu durum biraz daha nadir şekilde görülmektedir. Oluşumunda ise diğer varis türlerinde olduğu gibi, uzun süre boyunca ayakta kalmak veya kapakçık arızasından söz etmek mümkün değildir. Kılcal damar oluşumunda genetik faktörler ilk sırada bulunurken, diğer nedenlerde ise kadınlardaki hormonal nedenlerle meydana geldiği bilinen şeyler arasındadır.

Östrojen seviyesinde var olan yükselme önemli bir nedendir. Kadınlık hormonu adı verilen östrojen, sadece kadınlarda değil belirli dönemler içinde erkeklerde de yükselebilir. Özellikle ergenlik dönemlerinde erkeklerde jinekomasti adı verilen meme büyümesi çok sık bir şekilde oluşmaktadır. Kadınlarda ise bu durum genel olarak kılcal damarlarda artışa neden olur. Tabiki bu durumdan tek sorumlu östrojen olmayıp, diğer konulara da odaklanmak gerekir.

Doğurganlık yaşının son aşamasına gelmemiş ve henüz çocuk sahibi olmayı düşünmeyen kadınlar tercihini doğum kontrol ilaçlarından yana kullanabilir. Bu durum aslında kendi içinde pek çok yan etkiyi meydana getirip, kılcal varislerin sayıca artmasına neden olacaktır. Topuklu ayakkabı ise, toplum tarafından bilinenin aksine varis oluşumundan sorumlu değildir. Özellikle kılcal damar oluşumunun fazla şekilde meydana gelen kişilerin daha kadınsı özelliklerinin yüksek olduğu bilinen gerçekler arasındadır.

Önlem Almak İçin Ne Yapmalı?

Bazı sağlık problemlerine karşılık önlemin fazla olması, bu alanda herhangi bir fayda getirmeyebilir. Bu durum aynı zamanda kılcal damar çatlaması rahatsızlığında da geçerli bir durumdur. Kadınlık hormonunun yükselişine dair bu alanda yapılacak herhangi bir şeyin olmadığı belirtilirken, buna çözüm getirebilmek için doğum kontrol haplarının yerine başka alternatiflere yönelebilirsiniz.

Kılcal Damar Tedavisi Nasıl Yapılır?

Bu problem çok ciddi bir hastalık olmadığından dolayı korkuya ve paniğe kapılmaya kesinlikle gerek yoktur. Kişilerin şikayetleri arasında genel olarak sızlanma ve nadiren yanmalar görülebilir. Kadınlarda bacakta estetik sorunlarını oluşturduğundan dolayı, oldukça büyük bir kusur olarak görülebilir. Aslında bu rahatsızlığın tedavisi son derece kolay olup, ameliyatsız yöntemler aracılığıyla sadece 10 dakikanın içinde bu sorun giderilebilmektedir. Aşağıda bu alanda en çok uygulanan ve kişilere önerilen teknikler yer almaktadır:

Scleroterapi 1 mm civarında bulunan kılcal damarların tedavisinde oldukça etkili bir yöntem olarak bilinir. Düşük konsantrasyonda ise mutlaka ilaç kullanılmalıdır. Yüksek konsantrasyon veya ilacın deri altına kaçması durumunda cilt yanıkları oluşabilir. Bu nedenle konuya büyük bir özen gösterilmeli ve uygun ilaç seçilmelidir.

Lazer kılcal varislerde 1 mm çapın altında olanlarda oldukça iyi sonuçlar ortaya çıkarır. Ancak bu konuda hastanın ten rengi son derece önemlidir. Koyu tenli insanlarda lazer yanıklara sebebiyet verebilir. Hastanın bu nedenle mutlaka güneşten korunması tavsiye edilmektedir. Bu uygulamayı 4-5 seans içinde uygulamak gerekebilir.

Radyo frekans yöntemi ise, her deri renginde ve her mevsimde uygulanan bir yöntemdir. Güvenli bir şekilde yapılacak bu tedavi oldukça etkili bir sonuca sahiptir. Tabi burada asıl iş uygulamayı yapan kişiye düşmektedir. 3 mm aralıklarla uygulanması gerekirken, damarın çapı ve derinliğine bağlı olarak uygun ayarda enerji ile çalışma yapılmalıdır. Vücudun her kısmında güvenle kullanılabilir.

Ücretsiz Muayene İmkanı

Medicine Art Varis Tedavi Merkezinde kılcal damar dahil tüm varis tedavileri ameliyatsız halde yapılmaktadır. Türkiye genelinde ve İstanbul, Ankara ve İzmir’de bulunan merkezlerde ise, tüm hastalara ücretsiz muayene hakkı sağlıyor. SGK mensubu olmaya gerek kalmadan kılcal damar tedaviside olmak üzere, tüm hastalara %50 indirim verilmektedir. Fakat burada hastaların dikkat etmesi gereken konu ise, varislerin bacak bölgesinde yer almasıdır. Yüz bölgesinde yer alanlar estetik kapsamına girdiğinden dolayı, bu alandaki tedavi türleri karşılanmamaktadır.

Nasıl Yapıldığını Görmek İster misiniz?

Bu sorunu yaşamakta olan herkes kılcal damar tedavisinin nasıl yapıldığını merak ediyor. Aşağıdaki video aracılığıyla bu alandaki meraklarınızı giderebilir ve tedaviye yönelik bilgi sahibi olabilirsiniz. Bu video aynı zamanda bu alanda meydana gelen korkularınızı da tamamen yenmenize neden olacaktır. İğneli tedavi olarakta anılan bu yöntem, iğne girecek kadar geniş (1 mm) ve üstündeki kılcal damar veya toplardamar genişlemesi rahatsızlığında uygulanan oldukça gelişmiş bir yöntemdir.

Kılcal Damarlar Estetik Kaygılara Yol Açıyor!

Kılcal damarlı varisler özellikle kadınlarda estetik kaygıları oluşturuyor. Bacaklarda mavi renkte bulunan bu damarlar, ilk zamanlarda belirgin olmazken ilerleyen zamanlarda fiziksel acılarla kendini gösterebilir. İlerleyen zamanlarda ise, kişiler uzun yürüyüşlerde yorularak günlük faaliyetlerde bile zorluk yaşayabilmektedir. Bu nedenle bu sorunun modern tedavilerle birlikte ortadan kaldırılması bir şart haline gelmiştir.

Tek Seans Yeterli Olmaktadır

Tedavi süresini merak edenler için sürenin 10 ile 30 dakika arasında değiştiğini belirtmek gerekiyor. Oldukça etkili bir yöntem olduğundan dolayı tek seans yeterli olacaktır. Çok nadir olarak ikinci bir seansın yapılması uygun görülebilir. O da varislerin çok yaygın olduğu kişilere özel olarak yapılacaktır.

Kılcal Damar Tedavi Ücreti Ne Kadar?

Hastalığın yaygınlığı bu konuyu belirleyici olmakla birlikte, ücretsiz muayene sonrasında doktorlarımız sizlere tedavi ücretini belirtmekte ve buna onay vermeniz halinde tedavi sürecine başlanmaktadır.

Randevu & İletişim
İstanbul Bakırköy Medicine Art
Op.Dr. Mustafa Bolat
Op.Dr. Serap Akat
Adres: Yeşilyurt Mah. Sipahioğlu Cad. No: 25/1 Bakırköy / İstanbul
Tel: 0212 574 25 25
GSM & WhatsApp: 0533 168 49 50

Tavsiye Ettiğimiz Merkezler ve Doktorlar
Nişantaşı (Şişli)
Op.Dr. Mehmet Ünal
Op.Dr. Özgür Çiftçi
Adres: Halaskargazi Mah. Rumeli Cad. No: 71/7 Şişli / İstanbul
Tel: 0212 265 99 99
GSM & WhatsApp: 0553 665 64 02


whatsapp

Yorum Yap

 • Merhaba benim sol bacagimda diz kapağının arkasında varis vardı 2 seans köpük tedavisi ve 1 de lazer tedavisi uygulandı ve venoruton kullanıyorum ama hala geçmedi varis corabi giyiyorum tam geçmedi ne kadar sürede geçer teşekkürler

 • Merhaba benim sol bacagimda diz kapağının arkasında varis vardı 2 seans köpük tedavisi ve 1 de lazer tedavisi uygulandı ve venoruton kullanıyorum ama hala geçmedi varis corabi giyiyorum tam geçmedi ne kadar sürede geçer

 • Merhaba,
  Bacaklarımın bazı bölgelerinde kılcal varisler oluştu bi kaç aydır dikkatimi cekti. İki çeşit varis var demişsiniz acaba ayrımı nasıl yapıyoruz? İlerlemesi durumunda tehlikeli varise dönüşme olasılığı var mi ? Tedavi tek seans ile tamamlanıyor mu? Süre nedir acaba?

  Teşekkürler şimdiden..

 • Merhabalar, vakayı görmeden ücret verebilmemiz mümkün değil. 0533 031 22 99 nolu telefonumuza WhatsaApp üzerinden resminizi gönderirseniz ücretlendirme ve randevu hakkında arkadaşlarım yardımcı olacaktır. Saygılarımızla…

 • Merhaba Hocam, Ben Almanyada yasiyorum ,yüzümde rosaze var .46 yasindayim ,yüzümdeki kilcal damar catlamalari cokca artis gösterdi.4-5 kez laser -ipl- tedavisi oldum ama etkili olmadi.kizariklik yüzümün genelinde var.kilcal damar catlamalari cok belirgin.Sinem hanim ben istanbula gelip radyofrekans yönteminizle tedavi olmak istiyorum.yalniz yüzümde ateslenme devam ediyor ,yüzümde basinc var,beni cok rahatsiz ediyor. yaklsik 10 yildir bu cilt sorunumla mücadele ediyoru ,40 kutu zoratanin kullandim.hala degisik dermatolajik kiremler kullanmaktayim.ama fayda göremiyorum .Sinem hanim ,bana ne önerebilirsiniz.radyofrekans ücretlerini ögrenebilirmiyim.psikolojik olarakta hassas oldugumdan cok rahatsizlik cekiyorum.bana ne önerebilirsiniz ,saygilarimla….

 • Merhabalar, bacaklarımızdaki kılcal damar varisi dediğimiz telenjiektazi ve retiküler venler; östrojen progesteron (kadınlık hormonları), genetik yatkınlık ve yaşam tarzı sonucu oluşmaktadır. Lazer, radyofrekans, skleroterapi gibi yöntemler bu damarları yok eder ancak bu saydığımız nedenlerden dolayı kılcal damar oluşumu tekrar eder. Kılcal damar oluşumunu yavaşlatmak adına çok sıcak ortamlardan (kaynar suyla yıkanmak, sauna, kaplıca) uzak durmanızı öneririm. Saygılarımızla…

 • Merhaba hocam ben çok kez scleroterapi yaptırdım sonrasında lazerle yakildi 2 yıl oldu ama yine daha çok tekrarladı bunlar sürekli devam eden suruyen bir hastalıkmi sonlandirma gibi seçenek yokmu çok moralim bozuluyor ayak billeklerim ozellikle çok kötü durumda.ultason sonuclarimda herşey normal çıkıyor çok şaşırıyorum bu konuda beni aydinlatirsaniz sevinirim.

  Saygilarimla..

 • Merhabalar, kılcal damar tedavisi ile ilgili net bir rakam verebilmemiz için vakayı yakından görmemiz gerekiyor. Yurtdışında olduğunuz için 0533 031 22 99 nolu telefonumuza bacaklarınızdaki kılcal damarların resmini çekip atarak fiyat bilgisi alabilir, aklınıza takılan tüm soruları sorabilirsiniz. Saygılarımızla..

 • Merhaba! Bacaklarimadaki kilcal damarlari tedavi ettirmek istiyorum. Fakat yurt disinda yasadigim icin türkiyede sigortam yok. Bu sekilde tedavi ücreti ne kadar olur?

 • Merhabalar Ebru Hanım, kılcal damar tedavisi steril klinik ortamında alanında uzman hekimlerimiz tarafından yapılmaktadır. Kaç seansın gerekli olduğunu ancak muayene ettikten sonra kararlaştırabiliriz. Bu bağlamda iletişim numaralarımızdan 7 gün 24 saat bizlere ulaşabilir randevu oluşturabilirsiniz. Saygılarımızla..

 • merhabalar, benim bacaklarımda kılca damarlar çok fazla belirginleşmeye başladı kötü bir görünüm oluştu, yüzümde çok az var, ilk kez lazerle böyle bir tedavi düşünüyorum. ilk seansta da yok olabiliyor mu ?bayramdan önce yaptırmak istiyorum açıkcası.yoğunluğunuz nedir bilmiyorum ama bu konu da yardımcı olabilir misiniz ?

 • Merhabalar Nevin Hanım, muayenelerimiz ücretsizdir. Sizleri kliniğimizde ağırlamaktan mutluluk duyarız. Saygılarımızla…

 • Benim yüzümde kılcal damar başlangıcı var catlamiş görüntüsü veriyor Yen’i farkettim ve buna bağlı guneslı sıcak ortamda kaşınıyor kızarıp yanma oluyor hiç bir şey kullanamıyorum tedavı olmak ıstıyorum fakat lazer cıddı ve tehlikeli bu yüzden guvenılır olmasını ısterım muayene ucretsız mi ve herhangi zamanda gelip muayene olabılır mıyım yardımcı olur musunuz

 • Merhabalar Demet Hanım kılcal damar tedavisi ile ilgili aklınıza takılan tüm sorulara iletişim numaramızı arayarak yanıt alabilirsiniz. Saygılarımızla..

 • Merhabalar, elbette tedavinin yazın yapılmasında hiçbir sakınca yok. Müdahaleyi yapan doktorlarımız alanında 30 yıllık deneyime sahiptir. Bu konuda herhangi bir endişeniz olmasın. Saygılarımızla..

 • Merhabalar, elbette yapıyoruz. Kliniğimizde modern teknikler ile kılcal damar tedavisi yapılmaktadır. Ücretin belirlenmesi içinse vakayı yakından görmemiz gerekiyor. Detaylı bilgi almak ve randevu oluşturmak için bizleri 7/24 arayabilirsiniz. Saygılarımızla…

Son Eklenenler

Ücretsiz Muayene Fırsatı

Bizi takip edin

Sosyal medyada bizi takip ederek son paylaşımlarımız ve videolarımıza ulaşabilirsiniz.

Hemen formu doldurun, sizi arayalım!

RandevuFormu

 • SGK veya Özel Sigorta Gözetmeden
 • Tüm BaşŸvurulara ܜcretsiz Muayene 
 • Ameliyatsız Modern Tedaviler

close-link