Kırmızı Ben Tedavisi

Damar yoğunluğundan dolayı ortaya çıkan kırmızı benler, genel olarak damar beni olarak adlandırılmaktadır. Ancak yaygınlık, kabarıklık ve rengine bağlı olarak değişik sınıflandırmaların içinde sayılabilmektedir. Temel sorun ise, kılcal damarların çok fazla sayıda olması ve genişlemesidir.

Hemanjiom ( Damar Beni):

Bu durum vücudun her yerinde görülebilir. Ancak daha çok doğuştan gelmektedir. En sık olarak ise kan dolaşımının yoğun olduğu bölgelerden biri olan dudak bölgesinde görülür. Mercimek boyutunda olabildiği gibi, yüzün yarısını kaplayacak şekilde de bir büyüklüğü olabilir.

Şarap Lekesi (port vien stein):

Cilt seviyesinde veya hafif kabarıktır. Bunun yanında yüzün yarısını kaplayacak ölçülerde geniş olabilir. Vücudun her bölgesinde rastlanabilir. Doğumsal olarak ortaya çıkan bir sorundur.

Gül Lekesi (Spider anjioma):

Örümcek ağı görünümünde dar alanda çıkan bir kılcal damar yumağıdır. Damar çatlaması adı da verilmektedir.

Chery:

Daha çok ortalı yaşlarda bulunan kişilerde görülmektedir. Gövde cildinde 2-3 mm’lik kırmızı noktalar şeklinde ortaya çıkar.

Tüm bunlar damarsal yapıdan kaynaklanan aslında iyi huylu tümörlerdir. Kötü huylu olanlara ise hemenjio sarkom adı verilir. Yaygınlığına, büyüklüğüne, kabarıklığına bağlı olarak birkaç çeşit yöntemle tedavi edilebilirler.

Lazer:

daha çok el yüzeyinde kullanılır.

Radyo Frekans:

Bu alandaki en etkili çözümdür. Pek çok vakaya uygundur.

Skleroterapi:

Dolaşımın yüksek seviyede olduğu ağız içi civarında kullanılabilir.

Köpük Tedavisi:

Skleroterapinin tedavinin gelişmiş halidir.

Ameliyat:

Bu alanda ciddi sorunları meydana getirebileceğinden dolayı, tercih edilmemektedir.

Kırmızı Ben Kanaması

Hangi tipte bulunursa bulunsun, kırmızı ben derisi normal deriye nazaran daha incedir ve daha çabuk yaralanabilir. Yaralandığında ise, diğer benlerden farklı olmak üzere damardan daha zengin olduğundan dolayı fazla kanar. Büyükse kanama daha abartılı bir halde devam edebilir ve kolay bir şekilde durdurulamaz. Kanama meydana geldiğinde ise, mutlaka profesyonel bir destek alınmalıdır. Profesyonellerden bir destek alıncaya kadar ise, alan üzerine direk baskı uygulanmalıdır. Tabiki en doğru olan şey ise, bu tarz sorunları yaşamadan önce uygun şartlarda tedaviye başlanmasıdır.

Medicine Art Hemanjiom Tedavisi

Kliğinimizde ameliyatsız tedavi teknikleri uygulanmakta olup, lazer ve köpük, radyo frekans gibi çeşitli yöntemlerle birlikte etkili sonuçlar alınmaktadır.

Skleroterapi İle Hemanjiom Tedavisi

Skleroterapi sayesinde bebeğinizde görülen tüm hemanjiomlar yok edilebilir. Sklerozan maddesinin etkin olduğu bu teknik, ileri seviyedeki hemanjiomlarda bile etki gösterecektir. Enjeksiyon yardımıyla damara gönderilmekte olan sklerozanın bu sayede damarları normal boyutlara getirdiği görülmüştür. Mustafa Bolat sayesinde gerçekleştirilen başarılı operasyonlar artık bu alandaki en büyük teminatımız haline gelmiştir.

Randevu & İletişim
İstanbul Bakırköy Medicine Art
Op.Dr. Mustafa Bolat
Op.Dr. Serap Akat
Adres: Yeşilyurt Mah. Sipahioğlu Cad. No: 25/1 Bakırköy / İstanbul
Tel: 0212 574 25 25
GSM & WhatsApp: 0533 168 49 50

Tavsiye Ettiğimiz Merkezler ve Doktorlar
Nişantaşı (Şişli)
Op.Dr. Mehmet Ünal
Op.Dr. Özgür Çiftçi
Adres: Halaskargazi Mah. Rumeli Cad. No: 71/7 Şişli / İstanbul
Tel: 0212 265 99 99
GSM & WhatsApp: 0553 665 64 02


whatsapp

Yorum Yap

Son Eklenenler

Ücretsiz Muayene Fırsatı

Bizi takip edin

Sosyal medyada bizi takip ederek son paylaşımlarımız ve videolarımıza ulaşabilirsiniz.

Hemen formu doldurun, sizi arayalım!

RandevuFormu

  • SGK veya Özel Sigorta Gözetmeden
  • Tüm BaşŸvurulara ܜcretsiz Muayene 
  • Ameliyatsız Modern Tedaviler

close-link