Köpükle Varis Tedavisi

Daha önceki birçok konumuzda varis hastalığından kurtulmak için ameliyata gerek duyulmadığını beyan ettik. Bunun sebebi ise, Ameliyatsız tedavi yöntemleri ile beraber kılcal damarların da dahil olduğu tüm damar genişlemesi ve türevi problemlerden daha çabuk ve avantajlı bir şekilde kurtulabilmenizdir. Hastalığın tipine ve yoğunluğuna göre Lazer ve Radyo Frekans yolu ile cilt üzerinden ve Köpük ve Skleroterapi yöntemi ile damar içinden tedavileri yapılmaktadır. Bu yöntemler %100 etkilidir ve anında etkisini görebileceğiniz bu yöntemler, özellikle teknolojik altyapısı yeterli olan merkezlerde bulunmaktadır. Bu yöntemleri elinde barındıran merkezlerden birisi de Medicine Art olup, 1994 yılından beri İstanbul, Ankara ve İzmir’de hizmet vermektedir. Bu makalede varis tedavisinde en çok kullanılan yöntemlerden birisi olan Köpükle varis tedavisi yöntemine değineceğiz.

Köpükle Varis Tedavisi Nasıl Yapılır?

Köpükle varis tedavisini özetle tanımlamak gerekirse, bu uygulama halk arasında iğneli tedavi olarak bilinmektedir ve yöntem çok ince bir iğne yardımı ile gerçekleşmektedir. Buradaki köpük Sklerozan (varis ilacı) madde ile havanın karışımından elde edilmektedir. Köpük, üçlü musluk adında bir parçadan ilaç + havanın verilmesi ile meydana gelmektedir.

İnce Bir İğne İle Damarlara Enjekte Edilir

İlacın köpük şeklinde kullanılması tedavinin maliyetini düşürmekte ve daha ekonomik, uygun olmasını sağlamaktadır. Bunun başlıca sebebi ise, ilaç köpük haline getirilip çoğaltıldığı için daha fazla varisli damar tedavi edilebilmektedir. İlaçtan meydana gelen köpük çok ince uclu bir iğne ile alınarak daha önceden belirlenmiş olan varisli damarlara enjekte edilerek tedavi sağlanmış olur.

Kalp Damar Cerrahi Uzmanı Tarafından Uygulanır

Tedavi yöntemi basit bir yöntemdir ama mutlaka alanında uzman ve tecrübeli doktorlar tarafından yapılmalıdır. Bu yöntem Medicine Art kliniklerinde sadece Kalp Damar Cerrahisi uzmanları tarafından gerçekleştirilmektedir.

Tüm Varisler Tedavi Edilebilir!

Eğer video izlemeye vaktiniz olduysa görmüş olduğunuz gibi köpükle varis tedavisinde kılcal damarlarda dahil olmak üzere tüm varislerin tedavi edilebildiği belirtilmektedir. Ameliyat ile varis tedavisinde sadece kalın venler alınırken, köpük uygulamasında gözle görülen tüm varislerin tedavisi gerçekleşir. Tedaviler arasında 1 mm gibi ince kılcal damarla bulunduğu gibi 2 parmak genişliğinde ileri derece varis hastalıkları da bulunmaktadır.

Sadece 10 Dakikada Tedavi Biter

Köpük ile varis tedavisinin bir diğer güzel ayrıcalığı ise, tedavinin ortalama 10 dakika içinde gerçekleşmesi ve bitmesidir. Tedavi bu kadar kısa olsa dahi seans sayısı hastalığın derecesine ve yoğunluğuna bağlı olarak 1-6 arası değişim gösterebilir. Bazı hastalarda varis, tüm bacağını kaplamış iken, bazılarında ise, sadece varisin alanı 4-5 cm kadardır. Bundan ötürü seans sayısında değişiklikler meydana gelebilir.

Narkoz vee Hastane Derdi Yoktur

Medicine Art’a tedavi olmak için gelen hastalara bakıldığında Türkiye’nin her yerinden gelmektedir. Bunun sebebi Medicine Art’ta ortalama 10 dakika süren tedavi esnasında hastaya narkoz diğer bir adıyla genel anestezi yapılmaz. Bu tedavi de hiçbir şekilde anesteziye gerek duyulmamaktadır. Bu sebepten ötürü İstanbul, Ankara ve İzmir yakındalarından tedavi olmak için bize gelen hastalarımız aynı gün içinde tedavi olarak evlerine geri dönmektedirler. Bu tedavi yönteminde narkoz ve hastane’de yatma gibi bir durum oluşmadığından ötürü tedavi ücretleri de daha ekonomik olmaktadır.

İş Gücü Kaybı Yaşamaz

Köpükle varis tedavisinin diğer büyük bir avantajı, ameliyat ile tedavi olunduğundan ortalama 20-45 gün arası bir istiharat ve rapor dönemi uygulanmaktadır ama bu köpükle varsi tedavisi olarak gerçekleştiğinde hasta isterse tedaviden sonra işine, okuluna geri dönebilmektedir. Yani kısaca tedavi olmak sizin yaşantıya bir mola vermenize neden olmaz.

Varis Çorabı, Bandaj Gerekmez

Tedaviden sonra hasta tek başına evine geri dönebilir ve varis çorabı ve bandaj gibi uygulamalara gerek duyulmaz. Bunun tam tersi olan ameliyat ile tedavide ise, ameliyattan sonra neredeyse 6 ay boyunca varis çorabı ya da benzeri işlev görev bir bandaj (sargı ) kullanılmaktadır.

Köpükle Varis Tedavisi Yapan Hastaneler

Tüm hastaneler bunların arasına kamu hastaneleri de dahil olmak üzere bu şekild gelişmiş teknolojiye sahip olamamaktadırlar. Bunun yanı sıra ilçe hastanelerinde kalp damar cerrahi bölümü bulmak bile çok zordur ve illerde bulunan devlet hastanelerinde ise ameliyatsız varis tedavisi olarak en yaygın ve başarılı yöntem ise lazer tedavisidir.

Lazer tedavisinde lazer, sadece kılcal varisleri tedavi edebilmektedir ve bu yöntem ortalama 1 ila 2,5 mm arasındaki varislerden etki etmektedir. Orta ve kalın türdeki varis çeşitlerinde bu yöntemin maalesef etkisi bulunmamaktadır. Bunun dışındaki diğer varis sorunları ise bizim tarafımızca önermedğimiz ameliyat yöntemi ile gerçekleşmektedir. Ondan ötürü bu tür uygulamaları, örnek olarak köpükle varis tedavisini, varis ve türevleri alanlarda yoğunlaşmış olan sağlık merkezleri üstlenmektedir.

Skleroterapi Nedir, Farkları Nelerdir?

Ameliyatsız varis tedavi yöntemlerinde köpükle varis tedavisinin yanı sıra Skleroterapi şeklinde de bir tedavi yöntemi bulunmaktadır. Genel olarak bakıldığında bu yöntem köpükle tedavi yöntemi ile neredeyse aynıdır, tek farkı ise kullanılan ilacın (Sklerozan) köpük haline getirilmeden direk olarak sıvı bir şekilde kullanılmasıdır.

Uzman Doktorlarımızdan Hizmet Alın

Öncelik anlayışı olarak insan sağlığına dikkat eden ve bunun üzerinden hizmet veren kliniğimiz doktorlar alanında oldukça uzman bir kaliteye sahiptir. 30 yıllık bir deneyim birikimi ve modern tedavi yöntemleri ile Kalp Damar Cerrahi ve Genel Cerrahi alanında sayısız başarılı operasyona imza atmıştır.

Medicine Art  22 Yıllık Tecrübesi İle Hizmet Sunmaktadır

Köpükle varis tedavi yapan bir hastane arıyorsanız mEdicine Art tam tercih edeceğiniz bir yerdir. 1994 yılında bu yola koyulan ve hizmetlerine başlayan Medicine Art, hizmetlerine 22 yıllık bir geçmiş ile devam etmektedir. Türkiye’nin en büyü üç ili olan İstanbul, Ankara ve İzmirdeki şubelerimizde sizde anında sağlığınıza kavuşabilirsiniz.

Ücretsiz Muayene İmkanı Bulacaksınız

Medicine Art, tüm hastalarına ücretsiz muayene hizmeti sunmaktadır. Yani sigortanız olsa da olmasa da hiçbir şekilde muayene ücreti alınmamaktadır.

Köpükle Varis Tedavisi Fiyatı Ne Kadar?

Her yerde olduğu gibi burada da ücret en çok merak edilen konulardan birisidir. Ücret olarak net bir ücret verememekteyiz. Bunun sebebi ise, Her hastada hastalık farklı olup tipi, yoğunluğu ve benzeri etkenleri ücretin belirlenmesinde etkili olmaktadır. Bu sebepten ötürü ücretsiz ücretsiz muayene hizmeti sunarak hastalarımıza ücretsiz teşhis koyuyoruz. Bu ücretsiz teşhis ve tedavi esnasında doktorlarımız sizin hastalığınıza göre tedavi ücretinizi belirlemektedir. Bundan sonra size yapılabilecek indirimli ücreti sunarak sizin tedavi için onay vermeniz beklenmektedir.

Randevu Almayı Unutmayınız

Medicine Art ayrıcalıklarından ve imkanlarından yararlanmak isterseniz, kliniklerimize randevu alarak gelebilirsiniz. İstanbul’da Kadıköy, Şişlİ semtlerinde, Ankara ve İzmir’de hizmet veren Medicine Art şubeleri ve adresleri aşağıda bulunmaktadır. Bunun yanı sıra dilerseniz istemizde bulunan Online Randuvu kısmından istediğiniz tarih ve saatte bir randevu oluşturabilirsiniz.

Bu konu üzerine vereceğimiz bilgiler burada son bulmuş olup, sizin merak ettikleriniz ve sormak istedikleriniz var ise aşağıdan sorabilirsiniz. Doktorlarımız size yanıt verecektir.

Randevu & İletişim
İstanbul Bakırköy Medicine Art
Op.Dr. Mustafa Bolat
Op.Dr. Serap Akat
Adres: Yeşilyurt Mah. Sipahioğlu Cad. No: 25/1 Bakırköy / İstanbul
Tel: 0212 574 25 25
GSM & WhatsApp: 0533 168 49 50

Tavsiye Ettiğimiz Merkezler ve Doktorlar
Nişantaşı (Şişli)
Op.Dr. Mehmet Ünal
Op.Dr. Özgür Çiftçi
Adres: Halaskargazi Mah. Rumeli Cad. No: 71/7 Şişli / İstanbul
Tel: 0212 265 99 99
GSM & WhatsApp: 0553 665 64 02


whatsapp

Yorum Yap

Son Eklenenler

Ücretsiz Muayene Fırsatı

Bizi takip edin

Sosyal medyada bizi takip ederek son paylaşımlarımız ve videolarımıza ulaşabilirsiniz.

Hemen formu doldurun, sizi arayalım!

RandevuFormu

  • SGK veya Özel Sigorta Gözetmeden
  • Tüm BaşŸvurulara ܜcretsiz Muayene 
  • Ameliyatsız Modern Tedaviler

close-link