Köpükle Hemanjiom Tedavisi

Hemanjiom tedavisinin köpükle nasıl yapıldığı konusunda bilgilere başlamadan; burada kastedilen köpüğün bir ilaç olarak damarlara uygulandığını belirtmemiz gerekiyor. Ameliyat kavramı hastaları endişeye sürüklemekte ve çok uğraştırıcı bir yöntemdir. Tıp alanında kullanılan metodlar teknolojinin gelişmesiyle birlikte yenilenmiş oldu. Kanlı görüntüler olmayan ve neşter kullanımı gerçekleştirilmeyen yöntemlerin ilk sırasında köpük yöntemi yer almaktadır.

Damar benleri içerisine enjekte edilmekte olan köpükler aynı zamanda varisin tedavisi konusunda da kullanılabilmektedir. Hemanjiomlu hastalar için son dönemlerde adeta bir umut haline gelen köpük tedavisinin doğru bir kurumda yaptırılması ciddi anlamda büyük önem taşımaktadır. Skleroterapi aslında çok büyük bir uzmanlık gerektiren bir uygulama olarak öne çıkmaktadır. Köpükle hemanjiom tedavisinin uygulanması hususunda nelere dikkat edilmesi gerektiğini maddeler halinde açıklayacak olursak;

–  Aynı diğer tedavi süreçlerinde olduğu gibi hemajiom tedavisi de uzmanlık gerektirmektedir.  Bundan dolayı uzmanlaşmış klinik ile doktorlardan yardım almak fazlası ile önemlidir.

Köpükle hemanjiom tedavisi, profesyonel bir şekilde yapılmazsa operasyonun yinelenmesine sebep olabilmektedir.

– Yeniden bir operasyon gerçekleşirse, damarlara tekrardan köpük verilmesi durumunda geniş doku çürümelerinin  gerçekleşmesine sebep olunabilir.

– Hemajiom hastalıklarında hiçbir şekilde bitkisel tedavi mümkün değildir ve yalnızca cerrahi müdahale ile çözümlenebilir. Foam (köpük) şeklinde de isimlendirilen köpükle hemanjiom tedavisiyle alakalı olarak bizleri aramaktan çekinmeyiniz.

Hemanjiom belirtileri nelerdir?

Genel olarak hemanjiom yeni doğmuş olarak çocuklarda görülen damarsal bir hastalık olarak öne çıkar. Memanjiomların sadece yüzdelik bir bölümü ölümcül risk taşıdığından dolayı ‘’iyi huylu’’ tümörler olarak bilinmektedir. Ebeveynlerin büyük telaş yaşamasına ve onların derinden etkilenmesine sebep olan hemanjiom bulguları görüldüğü zaman gerekli önlemlerin telaşa kapılmadan alınarak tedaviye başlanması gerekmektedir. Doğru metot kullanıldığı zaman başlangıç aşamasındayken tedavi edilebilmekte olan hemanjiom, ebeveynleri çok fazla endişelendirmektedir. Damar benleri trajik bir görünüme sahip olmaktadır ancak komple yok edilebilmektedir. Hemanjiomların şarap rengine benzeyen belirtilerinin yanı sıra nadir bir şekilde görülen bulgularını şöyle sıralayabiliriz;

– Bu damar benleri iyi huylu olarak nitelendirilmekte ve çocuklarda görme ile birlikte işitme veyahut  nefes alma gibi problemlerin yaşanmasını sağlamaktadır.

– Hemanjiom  çocukların yüz hatları içerisinde değişime sebep olurken fazla nadir bir şekilde görülse de iç kanamalara neden olabilmektedir.

Bu belirtilerin görülmesi çok düşüktür. Şarap lekesine benzemekte olan bir görüntünün oluşmasını da sağlayan hemanjioma, büyümeye başlamadan hızlıca müdahale gerçekleştirilmelidir.

Hemanjiom için hangi bölüme gidilir?

Hemanjiomun genel olarak çocuklar üzerinde görüldüğünden bahsetmiştik. Çocuklarında bu rahatsızlığı fark eden ebeveynler soluklarını hemen çocuk bölümünde almaktalar. Lakin hemanjiom hastalığıyla karşılaşıldığı zaman ‘’Kalp ve Damar Hastalıkları’’ bölümüne başvurulması gerekmektedir.

 

Sağlıklı günler dileriz.

Randevu & İletişim
İstanbul Bakırköy Medicine Art
Op.Dr. Mustafa Bolat
Op.Dr. Serap Akat
Adres: Yeşilyurt Mah. Sipahioğlu Cad. No: 25/1 Bakırköy / İstanbul
Tel: 0212 574 25 25
GSM & WhatsApp: 0533 168 49 50

Tavsiye Ettiğimiz Merkezler ve Doktorlar
Nişantaşı (Şişli)
Op.Dr. Mehmet Ünal
Op.Dr. Özgür Çiftçi
Adres: Halaskargazi Mah. Rumeli Cad. No: 71/7 Şişli / İstanbul
Tel: 0212 265 99 99
GSM & WhatsApp: 0553 665 64 02


whatsapp

& yorumlar

  • Merhaba,
   Whatsapp destek hattımızdan 0553 665 64 02 dilinizin fotoğraflarını gönderirseniz detaylı bir inceleme yapabiliriz. Dilerseniz kliniğimizi ziyaret ederek tamamiyle ücretsiz muayene olarak da net bir teşhis koyabiliriz.
   Geçmiş olsun.

Son Eklenenler

Ücretsiz Muayene Fırsatı

Bizi takip edin

Sosyal medyada bizi takip ederek son paylaşımlarımız ve videolarımıza ulaşabilirsiniz.

Hemen formu doldurun, sizi arayalım!

RandevuFormu

 • SGK veya Özel Sigorta Gözetmeden
 • Tüm BaşŸvurulara ܜcretsiz Muayene 
 • Ameliyatsız Modern Tedaviler

close-link