Lazerler Hemanjiom Tedavisi

Hemanjiom cildin renginden daha koyu bir yapıdır. Lazer yöntemi bu renkler arasında ki farktan yani yapısı koyu olması sebebiyle gerçekleşir. Filtreler ile çevresi belirlenen fazla ısı taşımakta olan ışık, koyu renge sahip hemanjioma uygulanması ile gerçekleşen tedavi çeşididir. Genellikle yüzeysel olgulara ulaşmamış derinlik olarak makul ölçülerde olan hastalarda tercih edilir.

Lazerle hemanjiom yöntemi seanslarla uygulanmaktadır. Tedaviyi zorlaştıran vakalar için 10-15 seans sürer ve abartı içermeyen damarsal sorunlara çok daha kısa sürede işlem uygulanabilir. Vücudun her bölgesinde görülen şarap lekesi (port wien stein),gül lekesi (siper hermangioma), vücutta bulunan minik kırmızı benlerde bu tedavi sorunsuz şekilde uygulanabilir.

Buna benzer yüzeysel hemanjiomlarda sklerorterapi, köpük tedavisi yöntemleri uygulanmadığı için tek çare lazer yöntemidir. Öbür tedavi yöntemleri ile tedavi edilebilen derinleşmiş hemanjiomların tedavisi yüksek ölçüde gerçekleştiğinde küçük kalıntı gerçekleşebilir. Hastalık tekrarının engellenmesi için lazer yöntemi uygulanır. Benzer şekilde ameliyat ile atılan hemanjiomlar tamamen temizlendiği vakit ardında kalan tümör dokusu için de kullanılmaktadır.

Lazer ile hemanjiom tedavi tecrübelenmiş kişilerce yapılan bir uygulama yöntemidir, her lazer işlemi hemanjioam için uygulanmamaktadır. Hizmet görülen klinik için bilgi ve birikimine bakmalı ve araştırmalısınız. Tedavinin bitişinde hafif yanma izi bulunabilir fakat önceden bulunan halinden kıyaslanamayacak düzeyde hafif bir izlenme kalmaktadır.

Skleroterapi İle Hemanjiom Tedavisi

Skleroterapi yöntemi diğer bir deyiş ile köpük tedavisi yüksek seviyelere ulaşan hemanjiom vakalarında en uygun yöntem olarak görülmektedir. Hemanjiom içeren damarın enjeksiyon desteği ile sklerozan maddesi verilmesi ile uygulanan tedavi seans süresini kararlaştıran, hastanın durumudur. İlk seviyesinde ve ileri seviyesinde bulunan hemanjiom teşhisi ve yöntemi için ekibimize ulaşmanız yeterli olacaktır.

Randevu & İletişim
İstanbul Bakırköy Medicine Art
Op.Dr. Mustafa Bolat
Op.Dr. Serap Akat
Adres: Yeşilyurt Mah. Sipahioğlu Cad. No: 25/1 Bakırköy / İstanbul
Tel: 0212 574 25 25
GSM & WhatsApp: 0533 168 49 50

Tavsiye Ettiğimiz Merkezler ve Doktorlar
Nişantaşı (Şişli)
Op.Dr. Mehmet Ünal
Op.Dr. Özgür Çiftçi
Adres: Halaskargazi Mah. Rumeli Cad. No: 71/7 Şişli / İstanbul
Tel: 0212 265 99 99
GSM & WhatsApp: 0553 665 64 02


whatsapp

Yorum Yap

Son Eklenenler

Ücretsiz Muayene Fırsatı

Bizi takip edin

Sosyal medyada bizi takip ederek son paylaşımlarımız ve videolarımıza ulaşabilirsiniz.

Hemen formu doldurun, sizi arayalım!

RandevuFormu

  • SGK veya Özel Sigorta Gözetmeden
  • Tüm BaşŸvurulara ܜcretsiz Muayene 
  • Ameliyatsız Modern Tedaviler

close-link