MİKRO SKLEROTERAPİ (VARİS TEDAVİSİ)

Mikro Skleroterapi, sklerozan adı verilen köpük maddenin, enjektör yardımıyla damarların içine verilmesi şeklinde uygulanan ve varisli damarın hızlıca iyileşmesini sağlayan en uygun tedavi yöntemidir.

Tıp alanında yaşanan gelişmeler neticesinde, varis hastalığının tedavisinde ameliyat yöntemleri artık kullanılmamaktadır. Mikro Skleroterapi tekniği sayesinde sadece 10 dakikada etkili çözümler elde eden hastalar, klasik ameliyat yöntemlerinde olduğu gibi doktora gitmekten korkmamaktadırlar.

Mikro Skleroterapi Nasıl Yapılır?

Uygulama tamamen ameliyat gerektirmeyen bir yöntem olup, sıvı ve köpük madde olmak üzere iki şekilde uygulanır.

Sıvı Mikro Skleroterapi

Bu yöntemde, enjektöre çekilen ilaç ince uçlu iğne yardımıyla doğrudan damarlara verilir. Damarların kalın ya da ince olmasına göre değişen oranlarda kullanılan ilaç, hastanın damarlarında yol aldıkça varislerin yok olduğu açıkça fark edilir.

Köpük Mikro Skleroterapi

Sıvı madde uygulamasında kullanılan ilacın dört katı kadar hava ile karışımından elde edilen köpük madde, sıvı uygulamaya göre daha az miktarda ilaç kullanılarak, daha fazla damarın tedavi edilmesine yönelik uygulanan bir yöntemdir. Varis tedavisini kabul eden hastaların kulaktan dolma bilgiler nedeniyle oluşan kaygıları, daha uygulama esnasında varisli bölgede oluşan değişikliği gördüklerinde ortadan kalkmaktadır.

Medicine Arts kliniğinin sizler için hazırladığı bilgilendirme amaçlı videoyu izleyebilirsiniz

Kimlere Uygulanabilir?

30G veya 33G kalınlıkta iğnelerin kullanıldığı bu yöntem, ince kılcal damarlarında varis bulunan hastalar üzerinde uygulanmaktadır. Kullanılan ilaçlar, en ince damarlardan bile geçebilecek özelliktedir.

Mikro Skleroterapi Uygulayan Hastane ve Klinikler:

Varis tedavisinde henüz çok yeni gelişen bir yöntem olduğu için, mikro skleroterapi tekniğini bilen doktorların sayısı az olmakla beraber, uygulanan yerlerin sayısı da kısıtlı kalmıştır. Daha çok ameliyat yöntemini tercih ettikleri için devlet hastaneleri ve üniversiteler, buhar ve zamkla varis tedavisi, lazer ameliyatı gibi pahalı uygulamaları bulunan özel hastanelerde bu tedavi yöntemi henüz uygulanmamaktadır. Hastaların kesin ve kalıcı bir sonuç elde edebilecekleri, bu hastalığa özel olarak kurulmuş olan kliniklerde mikro skleroterapi uygulamalarını görmek mümkündür.

Avantajları Saymakla Bitmez!

Uygulaması çok kolay olduğundan dolayı, en ince damarlardaki varislere kadar etkili olan mikro skleroterapi tekniği, ağrısız olmakla beraber hastalar üzerinde hiçbir yan etkisi yoktur. Uygulama üzerinde deneyim kazanmış doktorlar sayesinde, oldukça iyi sonuçlar almak mümkündür. Bacaklarla beraber yüz ve burun dahil olmak üzere, bütün vücuttaki varisler üzerinde uygulanan bu teknikte, operasyona dahil morarma vb. gibi şikayetler söz konusu olmamakla birlikte, 15-20 dakika kadar süren uygulama sonrasında hastalar hemen taburcu edilmektedir.

Varis Çorabı İşe Yarar Mı?

Ameliyat ve benzeri uygulamaların varis tedavisinde artık geride bırakıldığı günümüzde, varis çorabının ağrılı dönemlerde sadece rahatlatıcı özelliği bulunmaktadır ve bunun haricinde hiçbir özelliği yoktur. Tedavi sürecini uzatmak yerine, hiç zaman kaybetmeden mikro skleroterapi gibi profesyonel çözümler sunan hastane ve kliniklere gitmek en doğrusudur.

Tedavi Ücretleri Ekonomik Mi?

Kliniklerimize yapacağınız başvuru sonrasında, hastalığın ne kadar ilerlediğini anlamak adına doppler çekimini ve muayene hizmetlerini tamamen ücretsiz uygulayıp, uzman doktorlarımızın teşhisleri sonrasında bütçenize uygun ödeme seçenekleri sunmaktayız. Tedaviyi kabul ettiğiniz takdirde kesin sonuç alıncaya kadar sizlerden ekstra hiçbir ödeme talep etmemekle birlikte, seans başına ücret talep eden kliniklerden uzak durmanızı önermekteyiz.

Kalp ve Damar Cerrahi Uzmanları (Flebologlar) Görev Yapıyor!

Medicine Arts kliniklerinin her biriminde, alanında uzman ve deneyimli kalp damar cerrahisi doktorları bulunması, bizleri tercih eden hastalarımız açısından büyük avantaj sağlamaktadır; çünkü devlet hastanelerinde bu uzmanlar yeteri kadar bulunmadığı gibi, iç hastalıkları ve genel cerrahi doktorları vakalara bakmaktadır.

Sağlıklı günler dileriz.

Randevu & İletişim
İstanbul Bakırköy Medicine Art
Op.Dr. Mustafa Bolat
Op.Dr. Serap Akat
Adres: Yeşilyurt Mah. Sipahioğlu Cad. No: 25/1 Bakırköy / İstanbul
Tel: 0212 574 25 25
GSM & WhatsApp: 0533 168 49 50

Tavsiye Ettiğimiz Merkezler ve Doktorlar
Nişantaşı (Şişli)
Op.Dr. Mehmet Ünal
Op.Dr. Özgür Çiftçi
Adres: Halaskargazi Mah. Rumeli Cad. No: 71/7 Şişli / İstanbul
Tel: 0212 265 99 99
GSM & WhatsApp: 0553 665 64 02


whatsapp

Yorum Yap

Ücretsiz Muayene Fırsatı

Bizi takip edin

Sosyal medyada bizi takip ederek son paylaşımlarımız ve videolarımıza ulaşabilirsiniz.

ÜCRETSİZ MUAYENE OLUN !