Nasır Tedavisi

İnsan hayatı boyunca dikkat etmemesi halinde birçok sağlık sorunu ile karşı karşıya kalabilmektedir.  Örnek vermek gerekirse sıkça karşılaştığımız can yakan problemlerden biri nasır ya da halk arasında nasır olarak bilinen Keratomadır. Daha çok ilerleyen yaş ile birlikte ortaya çıkan bu deri sorunu önemsenmemesi halinde kişiyi  dayanılmaz can acısına maruz bırakabilir.  Bu tarz problemlerde önemli olan nasırın teşhisi değil  tedavisi noktasındadır. Tabii ki gelişen teknoloji ile birlikte tedavisi sadece 1 dakika gibi kısa bir sürede yapılmaktadır.

Nasır Nedir?

Tüm canlılarda görülen bir sorun olup, sadece insanlar değil aynı zamanda  yük ve binek hayvanlarında sürtünme ya da baskı nedeniyle ciltte oluşan tahriş sonucunda meydana gelir.  Bir tür deri hastalığı olması sebebiyle vücuda ciddi rahatsızlık veren bir olgudur. Bu sürtünme önlem alınmadığında hastalığa dönüşmektedir.

El ve Ayaklarda Sık Görülür

Özellikle ilerleyen yaş ile birlikte ellerde, ayaklarda ya da vücutta tekrarlanan bir sürtünmenin olduğu her yerde meydana gelebilir.   İlk başlarda sadece deride sertleşme olarak görülürken ilerleyen süreçte dayanılmaz ağrıların ortaya çıkacağı bir hastalık haline gelmektedir. Nasır oluşum itibari ile ellerde avuç içlerinde, ayaklarda ise ayak üstünde, ayak parmaklarının arasında, ayak parmaklarının üstünde ve ayak tabanında kendini belli eder.

Cildin Sürtünmesine Bağlı Oluşur

Sürtünme veya baskı derken ne kastedilir? Fazla dar veya sıkı  bir ayakkabı,  çorapsız ayakkabı giymek, çok fazla ayakta kalmak nasır oluşumunda hatalı davranışlardır. Bu gibi örneklerin her birinde tekrarlanan baskı veya sürtünme nasır oluşumunda başlıca faktörlerdir.

Ayakkabı Numarası Çok Önemlidir

En önemli nedenlerinden birisi kişinin ayağına uygun ayakkabı giymemesi ile oluşur. Öyle ki bir numara büyük olan ayakkabı ayaklarınızın sürtünmesine neden  olur. Hele bir de uzun süre yürüyen biriyseniz her geçen gün nasırlaşma riskini artırmış olursunuz. Ayakların içinde rahat olduğu, yumuşak, mümkünse spor  ayakkabılar idealdir.

Çorapsız Ayakkabı Giymek Riski Artırır

Son yıllarda moda haline gelen çorapsız ayakkabı giyimi maalesef nasır oluşumunu tetiklemektedir. Bu durumda sürtünmenin etkisi daha fazla görülmekte ve uzun yürüyüşler yapan biriyseniz bu sorunla daha kısa sürede yüz yüze gelebilmektesiniz.

Kalem Tutan Ellerde de Sık Görülür

Genellikle el aletleriyle çalışan kişilerde el aletlerinin uzun ve sık kullanılmasıyla  ellerinde nasır  oluşur. El aletleri kadar kalem tutmak da nasıra yol açabilir.   el ve ayaklar nasıra meyilli olup bu bölgelere ekstra önem vermek işe yarayacaktır. biraz dikkat edilmesi, gerektiğinde önlem alınması ve çok ilerlemeden temizlenmesi hastalık haline gelmeden çözmek için yeterlidir.

Cildin Kalınlaşması (Vücudun Kendini Savunma Mekanizması Sonucu Oluşur)

Yaratılmışların en şereflisi olan insan öylesine üstün özellikleri taşıyor ki öğrendikçe şaşırıyorsunuz. Aslında nasır bir sorun değil, vücudun kendini korumak için kullandığı bir silahtır.  Nasır, aslında bir deri sertleşmesidir. Derinin kendini savunmak amaçlı yaptığı deri katmanlarını arttırmasından oluşur.

Hastalık sınıfına sokabilmemiz için kalınlaşmanın derinliği ve bu derinliğin en üst noktasında ki nidus ismi verilen 1 mm genişliğinde küçük noktanın olması gerekir.

Ağrı Yapar mı?

İlerleyen hastalarda  artık dayanılması güç ağrılar ortaya çıkacaktır. Ayak tabanında olanlar yürümeye zorlanabilir. Çünkü attığınız  her adımda nasır kökü dediğimiz nidus baskıyı 100 kat daha fazla hissedecek ve kişiyi sürekli huzursuz edecektir.  İlk bakışta geniş bir alana yayıldığı görülen nasır aslında huni benzeri bir yapıda olup, aldığı baskıyı Nidus noktasına iletmektedir.

Nasıl Nasıl Geçer?

Ağrılı sürece geldiğinizde artık kendi kendine geçme imkanı neredeyse yok denecek düzeydedir. Yani artık müdahale gerekmektedir. Bunun için bireyler ve kurumlar farklı öneriler ve ürünler çıkarıyor olsa da mutlaka bir doktora müracaat ederek bilimsel yöntemlerle tedavi olmak gerekir. Tedavinin amacı can yanmasına sebep olan nasır kökü dediğimiz nidusun  çıkarılması yönünde olmalıdır. nidus çıkarılmadıkça kalıcı çözüm olmaz Bir çok yöntem yüzeysel tedavi imkanı sağlaması nedeniyle maalesef Nidus adı verilen noktaya ulaşma imkanı bulunmamaktadır.

Radyo Frekans ile 1 Dakikada Tedavi

Şimdi size güzel bir haber vermek istiyorum. Radyo frekans ile nasır tedavisi günümüzde nasır tedavisi için kullanılan en modern tekniktir. Sağlık alanında kullanımı hızla yaygınlaşan Radyo Frekans(RF) RF  sadece 1 dakika içinde yapılmaktadır. Medicine Art genel cerrahi uzmanlarımız tarafından geliştirilen bu uygulamada nidus dediğimiz ağrıya neden olan nokta ameliyatsız ve ağrısız alınmaktadır. Sadece 1 dakika gibi kısa bir sürede yapılmakta  nidusun alınmasıyla tekrarlanma riski azalmaktadır.

Nasıl Yapıldığını Görmek İstersen İzle

Evet arkadaşlar yukarıda kısaca bildi verdiğimiz Radyo Frekans Nasır Tedavisinin nasıl yapıldığını aşağıda yer alan gerçek tedavi anında çekilmiş görüntülerden izleyebilirsiniz.

Bitkisel Tedavi İle Nasır İyileşir mi?

Ponza taşı, ananas ya da mısır nişastasının kullanımı gibi  Modern tıbba ancak destek sınırındadır.   Vakanın gözlendiği sırada ortaya çıkan sancıları dindiren bu yöntemler evinizde yapabileceğiniz ancak takviye uygulamalar olarak kalabilir. Bu yöntemlere güvenerek hastalığın tamamen iyileşeceği inancına sahip olmanız vakit ve para kaybından başka bir sonuç elde etmenizi sağlamayacaktır. Bunun için vakit kaybetmek yerine uzman klinik ve doktorlardan destek almanız oldukça önemlidir.

Medicine Art ’ta Muayene Ücreti Yok

Türkiye’nin öncü sağlık merkezlerinden biri olan Medicine Art Kalp Damar Cerrahisi ve Genel Cerrahi alanında birçok hastalığın tedavisini en avantajlı yöntemlerle mümkün oldukça ameliyatsız yapmaktadır. Son olarak geliştirilen Radyo Frekansla Nasır Tedavisi bunlardan biri olup,  hasta sağlığı her şeyden üstün tutulduğu için tüm hastalıklarda olduğu gibi nasır sorunu yaşayan hastalardan muayene ücreti almıyor.

Medicine Art İstanbul Bakırköy kliniğinde Ücretsiz Muayene Fırsatı

Uzun yıllardır hizmet veren merkezimiz yeniliklere ek olarak aynı zamanda sizlere en yakın noktada olmayı amaçlamaktadır. Bu kapsamda İstanbul’da hizmet vermektedir.

Tedavi Ücreti Ne Kadar?

Tedavi ücretleri ise hastalığın durumuna göre belirlenmektedir. Yani nasırlı bölge sayısı, genişliği gibi faktörler ücretin belirlenmesinde önem taşımaktadır. Örnek vermek gerekirse 2 cm’ye kadar olan hastalarda sadece 500 TL tedavi ücreti alınmaktadır. Tedavi ücretleriyle ilgili daha ayrıntılı  bilgiye ulaşmak  için aşağıdaki numaralarımızdan bizimle iletişime geçebilirsiniz.  Hatta nasırlı bölgeye dair resim göndererek tedavi ücretinizin ne kadara mal olacağını kliniğe gelmeden de öğrenebilirsiniz.

Doktorlarımız Sorularınızı Yanıtlıyor

Bu yazımızda nasır hakkında bilgi vermeye çalıştık, bundan sonrası ise sizlerden gelen sorulara yanıtlar şeklinde devam edecektir. Dilerseniz sizde sayfanın alt kısmında yer alan soru sor, yorum yap formundan konu ile alakalı sorularınızı iletebilirsiniz. En geç 24 saat gibi bir sürede uzmanlarımız sorunuzun cevabını burada yanıtlayacaktır.

Randevu & İletişim
İstanbul Bakırköy Medicine Art
Op.Dr. Mustafa Bolat
Op.Dr. Serap Akat
Adres: Yeşilyurt Mah. Sipahioğlu Cad. No: 25/1 Bakırköy / İstanbul
Tel: 0212 574 25 25
GSM & WhatsApp: 0533 168 49 50

Tavsiye Ettiğimiz Merkezler ve Doktorlar
Nişantaşı (Şişli)
Op.Dr. Mehmet Ünal
Op.Dr. Özgür Çiftçi
Adres: Halaskargazi Mah. Rumeli Cad. No: 71/7 Şişli / İstanbul
Tel: 0212 265 99 99
GSM & WhatsApp: 0553 665 64 02


whatsapp

Yorum Yap

Son Eklenenler

Ücretsiz Muayene Fırsatı

Bizi takip edin

Sosyal medyada bizi takip ederek son paylaşımlarımız ve videolarımıza ulaşabilirsiniz.

Hemen formu doldurun, sizi arayalım!

RandevuFormu

  • SGK veya Özel Sigorta Gözetmeden
  • Tüm BaşŸvurulara ܜcretsiz Muayene 
  • Ameliyatsız Modern Tedaviler

close-link