Nasır Tedavisi Radyofrekans Yöntemi

Nasır Tedavisi Radyofrekans Yöntemi

Sürtünme ya da baskı nedeniyle ciltte oluşan tahriş sonucunda, derinin korunma amaçlı kalınlaşmasıyla nasır meydana gelir.

Nasır Tedavisi; Kliniklerimizde son teknoloji ve en iyi yöntemler kullanılmaktadır. Nasır tedavisinde en fazla tercih edilen yöntem radyofrekans ile nasır tedavisidir. Radyofrekans Yöntemi uygulanan en modern yöntemdir. Radyofrekans ile nasır tedavisi yapılacağı sırada nasırın ve çekirdeğinin yok edilmesi sadece dakikalar sürmektedir. Radyofrekans tedavisini insanlar genellikle lazer tedavisiyle karıştırmaktadır. Radyofrekansları ile uygulanan bu tedavide radyo dalgaları aktif bir rol oynuyor. Ayakta oluşmuş olan nasırlarda çok etkili olan radyo dalgaları çekirdeğe kadar ilerler ve sıkıştırma yöntemiyle tamamen yok eder. Nasırın çekirdeğinin alınmaması durumunda tekrar etme ihtimali çok yüksektir. Bu yüzden tedavinin steril bir klinik ortamında gerçekleştirilmesi gerekmektedir.

Ücretsiz Muayene İmkanı

Kliniklerimiz, tüm hastalarına ücretsiz muayene hizmeti sunmaktadır. Yani sigortanız olsa da olmasa da hiçbir şekilde gelen hastalardan muayene ücreti alınmamaktadır.

Ameliyatlı Tedavi

Doktor, hastanın ayağına uygulayacağı anestezinin ardından nasırlı bölgeye kesi uygulayacak ve böylece vak’ayı köküyle beraber çıkaracaktır. Ardından dikiş uygulanarak bandajlanır ve böylece tedavi sona erer. Yalnız burada dikkat edilmesi gereken nokta nasır kökü ile beraber alınmasıdır. Aksi taktirde kökü çıkarılmazsa nükseder. Dikiş, bandaj, istirahat, pansuman ve hastaya narkoz verilmesinden dolayı tercih edilen bir yöntem değildir. Kliniklerimizde, son teknoloji, ağrısız, kanamasız, narkoz almadan uygulan Radiofrekans Yöntemi uygulanmaktadır. Hastalarımız için ameliyatsız yöntemler hem daha konforlu hem de daha güvenilir bir yöntemdir.

Nasır Ağrı Yapar Mı?

Her nasır ağrı yapmaz. Ama kökü büyüyen ve sürekli üzerine basmak zorunda kalınan nasır ağrı yapar. Bu da kişinin yaşam kalitesini ve psikolojini etkiler. O yüzden nasır hastalarının vakit kaybetmeden nasırlarını aldırmaları kendi sağlık kaliteleri açısından oldukça önemlidir.

Nasırlar için Doğal Tedaviler

Nasır için doğal tedavi yöntemleri yok değil vardır. Banyodan sonra ponza taşı ile nasırlı bölgeyi ovmak, limon suyuyla aspirini ezip macun haline getirdikten sonra nasırlı alana sürmek vs. gibi… Ama bu doğal tedavi yöntemleriyle kesin sonuç alamazsınız. Geçici sonuçlara ulaşırsınız. Kesin sonuca ulaşmak için nasırın kökünden alınması gerekiyor. Bu da kliniklerde ve tedavi merkezlerinde uygulanmaktadır. Kliniklerimizde nasır tedavisi uygulanmaktadır.

Nasır Neden Oluşur?

  • Sıkı ve dar ayakkabı kullanımı,
  • Ayak yapısına uymayan ve yüksek topuklu ayakkabılar,
  • Ayak parmaklarındaki deformasyonlar,
  • Ayak yapısının fazla kemikli olması ve yanlış basma,
  • Yürüme hareketleri nasır oluşumuna neden olan ana faktörlerdir.


Randevu & İletişim
İstanbul Bakırköy
Op.Dr. Mustafa Bolat
Op.Dr. Serap Akat
Adres: Yeşilyurt Mah. Sipahioğlu Cad. No: 25/1 Bakırköy / İstanbul
Tel: 0212 574 25 25
GSM & WhatsApp: 0553 665 64 02
Tavsiye Ettiğimiz Merkezler ve Doktorlar
Nişantaşı (Şişli)
Op.Dr. Mehmet Ünal
Op.Dr. Özgür Çiftçi
Adres: Halaskargazi Mah. Rumeli Cad. No: 71/7 Şişli / İstanbul
Tel: 0212 265 99 99
GSM & WhatsApp: 0530 478 91 52

Kadıköy
Prof.Dr. Mustafa Zengin
Op.Dr. Mehmet Durmuş Kurt
Adres: Suadiye Mah. Bağdat Cad. 420/2 Kadıköy / İstanbul
Tel: 0216 362 00 10
GSM & WhatsApp: 0533 168 49 50

whatsapp

Bizi takip edin

Sosyal medyada bizi takip ederek son paylaşımlarımız ve videolarımıza ulaşabilirsiniz.

ÜCRETSİZ MUAYENE OLUN !