Op. Dr. Mustafa Bolat

1955 yılında Adana’nın Osmaniye ilçesinde, doğmuş olup ilk ve orta öğretimini bu ilçede tamamlamıştır. 1979 yılında, Adana Çukurova Üniversitesi Tıp Fakültesi’nden yüksek başarı ile mezun olmuştur. Askerliğini 200. dönem olarak Girne Askeri Hastanesinde yedek subay olarak yapmıştır. 1985 yılında Siyami Ersek Kalp Damar Cerrahı Merkezinden, Kalp Damar Cerrahı ihtisasını aldı. Uzmanlık eğitiminden sonra Trabzon Numune, Adana SSK, Adana Ortadoğu Hastanesi ve Adana Numune Hastanelerinde Kalp Damar Cerrahı uzmanı olarak görev yapmıştır.

Uyguladığı ameliyatsız tedavi yöntemleri

Op. Dr. Mustafa Bolat, 1998 yılından bu yana varis tedavisi ile ilgili araştırma ve geliştirme çalışmalarına devam etmektedir. Varis tedavisi konusunda ameliyatsız varis yöntemler olan; skleroterapi, radyo frekans ve lazer tedavi konularında Türkiye’de öncülük yapmıştır ve tüm bu uygulamaları Türkiye’nin Adana şehrinde ilk faaliyete geçiren Kalp Damar Cerrahı doktorudur.

Radyo frekans ile varis tedavisi

Radyofrekans (RF) bilimsel terimine dayanarak radyo frekans tedavisi cildin yüzeysel tabakasının altından vücudu ve yüzü yeniden şekillendirmek için cerrahi olmayan bir araçtır. Bu yöntem, erkekler ve kadınların kırışıklıklar, aşırı yağlı dokular veya selülit gibi en yaygın cilt yaşlanma problemlerini tedavi etmek için özel olarak tasarlanmış sofistike cihazlar olarak kullanır. Dokunun yeniden şekillenmesi ve elastin ve yeni kollajen üretimi için temel olarak ısı enerjisi olan radyo frekans dalgalarını kullanır.

“Hasta kılcal damarlarından tek seans ya da iki seans gibi kısa sürelerde kurtulabilirken, lazerle tedavide bu süre daha da uzayabilir. Ancak, kalıcı ve etkili bir çözüm için hastanın da sabırlı olması gerekir. radyo dalgaları ile her bir kılcal damar anında yok edilir. Çok nadir olarak, aynı kılcal damar için ikinci bir seans gerekebilir. Kılcal damar tedavisinin ardından, geçici bir süre, uygulama yapılan damarlar üzerinde nokta şeklinde yara benzeri kabuklanmalar, uygulamanın hemen sonrasında sinek ısırığı gibi kabarmalar ve kızarıklıklar meydana gelebilir.” (Kalp ve Damar Cerrahı uzmanı Op. Dr. Mustafa Bolat, Milliyet gazetesi /röportaj)

Lazer ile varis tedavisi

Lazerle tedavide, lazer ışını cilt üzerinden uygulanmakta ve bu ışınlar koyu renkli damarlar tarafından emilmektedir. Sonrasında ise damar yok olmaktadır.” ( Kalp ve Damar Cerrahı Op. Dr. Mustafa Bolat)

Skleroterapi ile varis tedavisi

Skleroterapi, bir kimyasalın, sklerozanın, onu tamamen yok etmek için damar içine enjekte edildiği tıbbi bir prosedürdür. Sklerozan damarın en iç yüzeyine (endotelyum) zarar verir, bu da damardaki kan dolaşımını engelleyen bir pıhtıyla sonuçlanır. Damarlar, periferal dokulardan kalbe geri oksijensiz kan taşırlar. Damarlardaki venöz kan basıncın düşük olduğu için, kan kalbin kasılmalarıyla ileriye doğru pompalanır. Geri akışı önlemek için, çoğu damarda sadece kanın sadece kalp yönünde akmasına izin veren valfler bulunur. Bu vanalar yetersiz hale geldiğinde, damarlar genişler ve şişkinleşir. Bu varis damarları besleyen daha küçük damarlar da büyüyebilir ve kırmızı ya da mavi örümcek damarlar olarak görünebilir. Varisli damarlar , venöz yetmezlik olarak adlandırılan bacağın kronik şişlik durumuna yol açabilir. Venöz yetmezlik; bir kişinin bacak şişmesi, kan pıhtılaşması ve cilt ülserasyonuna yatkın olmasını sağlar . Daha sık olarak, hasar gören damarlar göze çarpan örümcek damarları olarak kendini gösterir. Bu tip damarların tahribi hem tıbbi hem de kozmetik açıdan istenebilir.

Kalp ve Damar Cerrahı Op. Dr Mustafa Bolat, 2004 yılında Sağlık Bakanlığı izniyle, Yeşilyurt Medikal Estetik Eğitim Merkezi’ni kurmuştur. Medikal estetik eğitim kurumunda çok sayıda tıp doktorunun saç ekimi, lazer uygulamaları, kozmetoloji, saç mezoterapisi ve kimyasal peeling gibi bir çok estetik uygulamalar konusunda eğitimini sağlamış ve diploma vermiştir. Yine aynı yılın sonlarında Sağlık Bakanlığı izniyle Türkiyenin ilk Kalp ve Damar Cerrahi merkezini kurmuştur. Tüm tedavi yöntemlerinde, SGK anlaşması bulunmamasına rağmen, SGK hastalarına %50 indirim uygulanmaktadır. 
Kalp ve Damar Cerrahı uzmanı olan Mustafa Bolat’ın İstanbul Bakırköy kliniğinden randevu almak için aşağıdaki numaralardan iletişime geçebilirsiniz.

Bizi takip edin

Sosyal medyada bizi takip ederek son paylaşımlarımız ve videolarımıza ulaşabilirsiniz.

ÜCRETSİZ MUAYENE OLUN !