Radyo Dalgalarıyla Varis Tedavisi

Özellikle hastane ve kliniklerde radyo dalgalarıyla varis tedavisi yapılmaktadır. Radyo dalgalarıyla tedavi tekniği her geçtiğimiz farklı bir branşın hizmetine dahil olmaktadır. Kullanımı gerçekleştirilen bu radyo dalgaları  ise kanser tedavisi kapsamında kullanılan radyasyon enerjisinden fazlasıyla değişik bir enerji çeşididir. Üretimi gerçekleştirilen enerji 4 mega hertze ulaşan dalga boyunda bir enerji çeşididir ve hiç bir tane bilinen yan etkisi bulunmamaktadır.

Orta ve ince kalınlığa sahip kılcal damar tedavisinde de bu yöntem kullanılmaktadır. Direkt damara deri üstünden dokunarak uygulama yapılmaktadır, cihazın uç kısmı damara değdiği anda varis kaybolur. Fazlasıyla pratik olmasının yanında çok etkendir. Genel olarak tek seansta tamamlanabilen bu uygulama çok yaygın hale gelmiş vakalarda tekrarlanabilmektedir. Klinikler bu konuda farklı yaklaşımlar gösterebilmektedir fakat kliniğimiz içerisinde gerçekleştirilen radyo frekans uygulamalarının seansları için artı bir ücret alınmıyor.

Radyo dalgalarıyla varis tedavisinin özellikleri ;

 • Kesinlikle bir yan etkisi bulunmamaktadır
 • Fazlasıyla pratik bir uygulamadır
 • Düşük maliyete sahiptir
 • Bütün kılcal (yüz ile burun  ve bacaktaki) varislerinin tedavisi için kullanılabilmektedir.
 • Çok az bir acı olduğundan uyuşturulmamaktadır.
 • Çok ince olduğundan dolayı ameliyat edilemeyen damarlara çözüm getirmektedir
 • Skleroterapi veya köpük uygulaması yapılamayan damarlar ortadan kaldırılabilir
 • Uygulamadan sonra bandaj kullanmak gerekmez.
 • Hasta olan birey sosyal hayatını devam ettirirken tedavisini de yaptırabilmektedir.

Genelde kılcal damarların ağrı yapmadığı bilinir fakat pek çok vakamızda tedaviden önce bacak ağrısı şikayeti bulunan hastalarımızın ağrılarının geçmiş olduğunu görüyoruz. Steril  bir durumdaki klinik ortamı ve de tamamen işini özveriyle yapmakta bulunan idealist bir ekiple beraber varislerinizden kısa bir zamanda kurtulabilirsiniz. Varis hastalığında bitkisel tedaviler veyahut  geleneksel mototlarla zaman harcamanın yerine modern tıp tarafından sizlere sunulan tedavi yöntemlerinden yararlanmanız gereklidir. Medicine Art kliniği ise senelerin vermiş bulunduğu deneyimiyle beraber sürekli yanınızdadır.

Varis Bitkisel Tedavisi Mümkün mü?

Bitkisel tedavi yöntemleri aslında vakadan kurtulabilmeyi ekonomik durumdaki fiyatlar ve ameliyatsız olmasından dolayı ilgi çekmektedir. Ancak en büyük yanıldı ameliyatsız varis tedavisi denildiği zaman akıllara yalnızca bitkisel karışımların geliyor olmasıdır. Varis bir damar hastalığıdır hiç bir yapıcı etkisi bulunmayan bitkisel karışımları kullanmamalı ve çağdaş yöntemler kullanmayı sürdüren sağlık kuruluşlarına başvuruda bulunmalısınız. Çünkü çok uzun senelerden beri ameliyatsız varis tedavileri özel hastanelerle beraber kliniklerde yapılmaktadır. Birde fiyatları çok cazip. Varis tedavisi içerisinde kullanmakta olduğumuz yöntemin yanı sıra fiyatlarımızla ilgili detaylı bilgi alabilmek amacıyla iletişim sayfamızda bulunan kanallardan bizi arayabilirsiniz. Kliniğimiz 7 gün ve 24 boyunca hizmetinizde bulunmaktadır.

Varis İçin Randevu

Varisle ilgili olarak randevu oluşturmayı isteyen hastalarımızın ilk yapması gereken iletişim sayfamıza göz atmaktır. İletişim sayfası içerisinde bulunan e-mail ile birlikte telefon ve de canlı destek kanalları üstünden kesintisiz  bir şekilde hizmet veriliyor. Hasra bireylerin tedaviden önce ve sonra aklına takılmakta olan bütün sorulara cevap bulmalarını sağlamakta bulunan kliniğimiz Türkiye’nin 4 bir tarafından hasta kabullerini devam ettirmektedir. Yurt içiyle beraber yurt dışından kliniğimize erişme isteği bulunan hastalarımıza  da sadece bir telefon kadar yakındayız.

Randevu & İletişim
İstanbul Bakırköy Medicine Art
Op.Dr. Mustafa Bolat
Op.Dr. Serap Akat
Adres: Yeşilyurt Mah. Sipahioğlu Cad. No: 25/1 Bakırköy / İstanbul
Tel: 0212 574 25 25
GSM & WhatsApp: 0533 168 49 50

Tavsiye Ettiğimiz Merkezler ve Doktorlar
Nişantaşı (Şişli)
Op.Dr. Mehmet Ünal
Op.Dr. Özgür Çiftçi
Adres: Halaskargazi Mah. Rumeli Cad. No: 71/7 Şişli / İstanbul
Tel: 0212 265 99 99
GSM & WhatsApp: 0553 665 64 02


whatsapp

Yorum Yap

Son Eklenenler

Ücretsiz Muayene Fırsatı

Bizi takip edin

Sosyal medyada bizi takip ederek son paylaşımlarımız ve videolarımıza ulaşabilirsiniz.

Hemen formu doldurun, sizi arayalım!

RandevuFormu

 • SGK veya Özel Sigorta Gözetmeden
 • Tüm BaşŸvurulara ܜcretsiz Muayene 
 • Ameliyatsız Modern Tedaviler

close-link