Siğil Tedavisi

Siğil insan vücudunun her yerinde oluşabilmektedir ve kesinlikle hastalık olarak görülmelidir. Kısa ismiyle HPV olarak nitelendirilen ‘’Human Papilloma Virus’’ bu problemi yaşamakta olan insanlardan bulaşabilen bir virüs olarak tanımlanabilir. İlk önce insan vücuduna yerleşerek, insan vücudunda günlerce ve haftalarca süren bir zaman boyunca kuluçka dönemi geçiriyor. İnsan üzerinde de belirli bir zaman sonrasında ortaya çıkıyor. Bulunmakta olduğu yere göre bulaşma konusunda bir tehlikesi bulunarak, özellikle  de makat ile genital bölgede meydana gelen siğiller en bulaşıcı vakalar arasında bulunmaktadır. Tedavisi  ise biraz zamanın yanı sıra birazda sabır gerektiriyor.

Siğil Bulaşıcı mı?

HPV Vücudumuzun her yerinde görülebilmekte ve bulaşıcıdır ancak bazıları bulaşıcı olmayabiliyor. Misal olarak el ve ayak siğilleri bulaşıcılık hususunda çok daha az risk içermektedir. Düz  bir siğil şeklinde isimlendirilen bu grup sizi asla korkutmamalıdır. Tokalaşma esnasında bir arkadaşınızın ellinde gördüğünüz siğil size bulaşmaz. Korkulması gerekli olan tür üst kısımda da belirtildiği gibi genital bölgeyle beraber anal bölgede yer alanlardır.

Makat Siğili (Kondilom)

Normalde olan siğillerin makat bölgesi içerisinde görülen bir halidir. Kadın ile erkek ayrımı olmadan herkeste görülebilmektedir. Makat kısmının genel olarak daha nemli ve mikrobik bir özeliğe sahip olmasından dolayı ilerlemesi çok kısa bir zamanda gerçekleşebilmektedir. Makat bölgesinde kaşıntı ile kanamaya sebep olabilen bu problem makat çevresiyle beraber iç bölümünde bir gerçekleşebilmektedir. Genel olarak ters ilişki olarak isimlendirilen cinsel birleşmeyle beraber ortaya çıkmaktadır. Bu şekilde bir durum yok ise makat siğili bulunan biriyle aynı klozeti kullanmış olmanız, elinizde bir siğil olması sebebiyle de gerçekleşebilmektedir. Tedavisi  ise genel cerrahi uzmanlarının tarafından yapılmaktadır. Makat çevresi veyahut iç bölümünde görülen bütün siğillerin temiz cilde kadar temizlenmesiyle beraber tedavisi olanaklı olacaktır. Bununla ilgili olarak pek çok ameliyatsız yöntem bulunmaktadır.

Siğil Neden Olur?

Makat siğili  insanlara cinsel yol ile bulaşmakta olan bir hastalıktır. Genel olarak birden çok kişiyle ilişkiye giren insanların bu riske  çok daha yakın oldukları biliniyor. Bundan dolayı da tek eşlilik tavsiye edilmektedir. Aynı zaman içerisinde ters ilişki yaşamakta olan bireylerinde yaşadıkları siğil bir anda ortaya çıkmamaktadır. Siğile sebep olan virüsün vücuda bulaşma işleminden  seneler sonra vaka belirtileriyle beraber yaşamınıza girebilmektedir. Bundan dolayı hijyen koşullarına dikkat etmek alabileceğiniz en büyük tedbirlerden bir tanesi olacaktır.

Vajinal Siğil

Yalnızca anüs bölgesinde değil aynı zaman içerisinde kadınların genital bölgelerinde de görülebiliyor. Tekrar aynı şekilde ilişkiye girmiş olduğunuz kişinin cinsel organından bulaşabilmektedir. Bu şekilde bir problemi fark eden çiftlerin cinsel ilişki esnasında kesinlikler prezervatif kullanmaları gerekmektedir. Eğer prezervatif kullanmazsanız sizde bulunan bu sorun partnerinizde de vajinal  bir siğil şeklinde ortaya çıkmış olacaktır.

Siğil Tedavisi Nasıl Yapılır?

İlk önce uzun zaman alacak, sabır gerektirmekte olan bir süreç olduğunu bilmeniz gereklidir. Siğil tedavisinin çok uzun zaman sürme sebebi problemin kaynağından olan HPV Virüsüne yönelik olmadığı içindir. Ortaya çıkmış olan semptomların kaybedilmesi bu problemden kurtulabildiğiniz anlamına gelmemektedir. Siğil tedavisi gerçekleştirmiş olan Genel Cerrahi uzmanı o bölge içerisinde hiç bir siğilin kalmamasına dikkat etmek zorundadır. Aksi durumda bu problemin yineleme ihtimali bulunmaktadır. Tedavisi gerçekleştirildikten sonra  da hasta 6 aylık bir süreç içerisinde devamlı olarak kontrole gelmek zorundadır. Zira yeni çıkmış olan siğillere müdahalede bulunulması gerekiyor. 6 Ay süresince herhangi bir problem olmaması durumunda sorun çözülebilmiş olacaktır.

Lazerle Siğil Tedavisi

Bu alan içerisinde lazerin etkisi çok düşüktür ve maalesef istenmekte lan sonucu verememektedir.

İlaçla Siğil Tedavisi (Yakma)

Buradaki ilaç ağızdan alımı yapılabilen bir ilaç değildir. Siğil bölgesine uygulanmakta olan yakıcı özelliğe sahip bir ilacın siğilleri yakma konusunda bir maksadı bulunmaktadır. Bazı durumlarda sağlıklı bölgeyi de yakması sonucunda istenmemekte olan sonuçların oluşması muhtemeldir.

Elektrokoter Yöntemi

Şimdi ise  siğil tedavisi konusunda en başarılı 2 yöntemi tanıtacağız. Bir tanesi Elektrokoter olarak isimlendirilmektedir. Elektrik akımıyla beraber siğilleri yakıp almaktadır. Yoğunluğa oranla  2 seans uygulamak gerekli olabilir. Başarısı  ise %100 olduğundan dolayı önerilmektedir.

Radio Frekans RF

Cilt üstünden uygulaması yapılan tedavilerde en başarılı uygulamalardan bir tanesi olarak bilinen Radyo Frekans siğil tedavisi içinde kullanılmaktadır. Bu yöntemin en başarılı siğil tedavileri arasında yer aldığını söylemek yanlış olmaz. Elektrokotere benzeyen bir tedavi yöntemi olarak bilinen, RF Elektrokoter metodundan çok daha başarılı bir yöntem olarak kullanılmaktadır. Medicine Art kliniği olarak Radyo Frekans  ile siğil tedavisi uygulamakta ve önermektedir.

Medicine Art Siğil Tedavi Merkezleri

Alanında çok fazla tecrübeye sahip olan genel cerrahi uzmanlarının görev yapmaya devam ettiği Medicine Art klinikleri içerisinde ameliyatsız  bir şekilde siğil tedavisi işlemleri gerçekleştirilmektedir.

Siğil Tedavi Ücretleri Ne Kadar?

Ücretsiz bir şekilde siğil muayenesi olanağı sınmakta olan Medicine Art kliniklerinde siğil tedaviyle ilgili fiyatları da siğilin bulunmakta olduğu yerle yoğunluğuna oranla değişiklik göstermektedir. Alt kısımdaki iletişim numaralarından ulaşarak detaylı bilgiye ulaşabilirsiniz.

Randevu Almayı Unutmayın!

Bütün şubeleri içerisinde randevulu bir şekilde muayene ve  de tedavi işlemi gerçekleştirmekte olan Medicine Art kliniğimize telefon numaralarımızdan ulaşarak randevu alabilirsiniz.

Randevu & İletişim
İstanbul Bakırköy Medicine Art
Op.Dr. Mustafa Bolat
Op.Dr. Serap Akat
Adres: Yeşilyurt Mah. Sipahioğlu Cad. No: 25/1 Bakırköy / İstanbul
Tel: 0212 574 25 25
GSM & WhatsApp: 0533 168 49 50

Tavsiye Ettiğimiz Merkezler ve Doktorlar
Nişantaşı (Şişli)
Op.Dr. Mehmet Ünal
Op.Dr. Özgür Çiftçi
Adres: Halaskargazi Mah. Rumeli Cad. No: 71/7 Şişli / İstanbul
Tel: 0212 265 99 99
GSM & WhatsApp: 0553 665 64 02


whatsapp

Yorum Yap

 • Siğiller virütik bir hastalıktır ve bulaşıcıdır. Tedavide radyofrekans ile tek tek buharlaştırıyoruz. Tedavi yaklaşık 6 ay sürüyor. Her ay çıkan siğil buharlaştırılmakta. Kliniğimize uğrarsanız yardımcı oluruz. Selamlar

 • Kizim 14 yasinda Yaklasik iki yildir elinde bu sigiller cikti. Onceleri azdi zamanla yayildi ve cogaldi. Ten renginde cikiyor. Simdi doktorun verdigi ilaci kullandigi icin boyle kirmizi gozukuyor doktor gazda sıktı o yuzden böyle duruyor.. Cesitli zamanlarda doktorlara gosterdik yaktilar ilac krem verdiler ama gecmedi cogaldi . En son ayaklarindada cikmaya basladi. Nedenini ve tedavi seklini yazarsaniz sevinirim. Iyi günler.

 • Merhabalar Ercan Bey, elbette 0533 031 22 99 nolu telefonumuza WhatsApp üzerinden gönderebilirsiniz. Saygılarımızla..

 • Merhaba
  Benim kızım 8 yaşında göz çevresinde yassı sigilleri var ve gün geçtikçe artıyor. Cilt ve plastik cerrahi hekimlerine danistik lazer yada elektrokoterle yakılmasını önerdiler fakat yaşı küçük olduğu için müdahale etmek istemediler. Siz bu konuda bize yardimi olabilirmisiniz

  • Merhabalar Neslihan Hanım, Evet yaşı çok küçük . Gelişme çağında yapılan işlemlerde kalıcı lekeler olabiliyor. 3-4 sene daha bekleyin derim. Saygılarımızla..

Son Eklenenler

Ücretsiz Muayene Fırsatı

Bizi takip edin

Sosyal medyada bizi takip ederek son paylaşımlarımız ve videolarımıza ulaşabilirsiniz.

Hemen formu doldurun, sizi arayalım!

RandevuFormu

 • SGK veya Özel Sigorta Gözetmeden
 • Tüm BaşŸvurulara ܜcretsiz Muayene 
 • Ameliyatsız Modern Tedaviler

close-link