Varis Hastalarında Kaşıntı

Varisi olan kişiler en çok kaşıntıdan şikayet etmektedir. Kaşıntı bazen de hastayı bezdirebilecek düzeyde olur. Hatta kaşıyıp cildi yara eden birçok kişi vardır.

Varis hastalığında dolaşımının yeterli bir hızda olmaması ile kirli kan ve cilt altındaki dokularda azalmaya başladığı zaman kaşıntı yapmaktadır. Oldukça da sık bir şekilde görülen şikayet olmaktadır. kaşıntı varisin çok ileri ki bir safhada olduğunu da ifade etmektedir. Hastanın uzun bir süre beklemeden tedavi olması gerekmektedir.

Ayrıca da kaşıntı için ilaç kullanılması gerekir. Bu konuda da oldukça etkili kremler mevcuttur. Fakat bu tür tedavilerde kaşıntıyı kısa sürede kesmektedir ve varis tedavi edildiği zaman kaşıntı kalıcı bir şekilde yok olacaktır.

Kaşıntıdan dolayı cildin delinerek kanamaya devam etmesi daha sık görülmektedir. Kanayan varisleri durdurabilmek çok zordur. Çünkü toplardamar kanamasının kendi halinde durması çok zordur. Kanayan yerin üstüne bastırıp acil tıbbi yardım almanız daha doğru olacaktır.

Çünkü kanama dursada aniden tekrardan kanayabilmektedir. Bu türlü kanamalara sahip olmak istemiyorsanız eliniz yerine, kumaş ile kaşımak daha doğru olacaktır.

Varis Kaşıntısı Nasıl Geçer?

Varis kaşıntısı nasıl geçer sorusu birçok kişi tarafından sorulmaktadır. Varisin ilk belirtisi kaşıntıdır. Bazen o kadar çok olur ki dayanılmayacak noktaya kadar varabilmektedir. Varisler kaşıntı hissetmiş olduğunuz anlarda yapacağınız ilk şey profesyonel olan bir doktordan destek almanız olacaktır. Varis ameliyatlarını unutma vakti geldi! Medicine Art ile ameliyatsız olacak şekilde varislerinizden kurtulabilirsiniz. 30 senelik deneyime sahip doktorlarımız tarafından emin ellerdesiniz. Varis tedavisinde ilk olarak başvurulan yöntemler;

 • Lazer İle Varis Tedavisi
 • Radyo Frekans İle Varis Tedavisi
 • Skleroterapi İle Varis Tedavisi

Bu üç tedavi ile kısa bir zamanda tüm şikayetlerinizden kurtulmanız mümkündür. Varis bitkisel tedavisi olan bir hastalık değildir. Varis belirtileri olduğu zaman Kalp ve Damar Cerrahisiyle iletişime geçmelisiniz. Saydığımız bu modern tekniklerle tedavinizin yapılması gerekir. Bu durumda Medicine Arts kliniğimizde 23 senelik deneyimiyle telefon kadar yakınında olduğumuzu unutmayın.

Varis Kaşıntısı Olan Hastaların Sık Sorduğu Sorular

Benim hem kılcal hem de kalın damarlı olan varislerim var. Daha öncesinde ise hem köpük hem de lazer ile tedavi gerektiği de söylenmiştir. Her iki yöntemi de uyguladığınız ayrı ücret mi alıyorsunuz yoksa da varis yoğunluğa göre tek fiyat mı vermektesiz?

Cevabımız ise kliniklerimizde tek bir ücret bulunuyor. O da tedavi ücretidir. Hangi yöntem veya yöntemler gerekli olursa o yapılmaktadır.

Soru bacaklarımda kalın ve kılcal olan varisler var. Ana damarda olduğunu söylediler fakat tedavisi riskli midir?

Cevabımız elinizde tetkikleriniz bulunuyor kliniğimize gelebilir ve size yardımcı oluruz. Kliğinimizdeyse muayene ücretsiz olmaktadır.

En sık sorulan sorulardan birisi ise hocam ayak ve ellerimin üst kısmında aşırı derece ağrı var. Bacaklarımda da kaşıntı olmakta varis olabilir mi?

Cevabımız varis olduğu düşünülemez fakat muayene ile daha net bir cevap verilir.

Varis Çorabı İşe Yarar Mı?

Varis çorabı herkesin yakından tanışmış olduğu ürünlerden biridir. Özellikle de annelerimizle bağdaşlaşmış olan bu çorap, varis üstündeki etkisi yanlış bilinir. Varis çorabının koruyucusu, varis ağrılarının şiddetlendiği zamanlarda dindirici özelliği bulunur. Fakat tek başına ise varis tedavisi için yeterli olmaz. Bundan dolayı da varis çorabı giyip, bunu korumanız mümkün değildir. Varis kalp damar cerrahisinin uzmanlık alanına girmektedir. Tedavisi ise modern metotlarla mümkündür.

Randevu & İletişim
İstanbul Bakırköy Medicine Art
Op.Dr. Mustafa Bolat
Op.Dr. Serap Akat
Adres: Yeşilyurt Mah. Sipahioğlu Cad. No: 25/1 Bakırköy / İstanbul
Tel: 0212 574 25 25
GSM & WhatsApp: 0533 168 49 50

Tavsiye Ettiğimiz Merkezler ve Doktorlar
Nişantaşı (Şişli)
Op.Dr. Mehmet Ünal
Op.Dr. Özgür Çiftçi
Adres: Halaskargazi Mah. Rumeli Cad. No: 71/7 Şişli / İstanbul
Tel: 0212 265 99 99
GSM & WhatsApp: 0553 665 64 02


whatsapp

& yorumlar

 • merhaba …ben norifibromozatis hastasiyim …nf1 bulgulari var..biyopsi yaptirdim rontken de cektile ultrason da vari galiba teshis bu…birkac tanesini aldirdim..simdi hastaneler pek ililenmiyo..biseyler soyleyip gonderyolar ..zaten ben internette arastirdim hastalik hakinda bilgim var..benim tedaviye ihtiyacim var ..kimsede irali olmuyo hastanede…ucret nedir bilgi almak istiyorum ben yardimci olursaniz sevinirim…..pendikte ikamet edyorum ..

  • Sizin durumunuzu mutlaka muayene edip degerlendirmek gerekiyor. Tamamiyle ücretsiz muayene randevusu oluşturun aşağıdaki iletisim numaramızdan ve bizzat konuyla bizzat muayene ederek durumunuzu değerlendirmek isterim. Norifibromozatis tedavisi yapmaktayız. Radio Frekans yöntemiyle buharlaştırma yöntemiyle yok edebilmekteyiz.
   Geçmiş olsun.
   05331684950 – 02122659999

Son Eklenenler

Ücretsiz Muayene Fırsatı

Bizi takip edin

Sosyal medyada bizi takip ederek son paylaşımlarımız ve videolarımıza ulaşabilirsiniz.

Hemen formu doldurun, sizi arayalım!

RandevuFormu

 • SGK veya Özel Sigorta Gözetmeden
 • Tüm BaşŸvurulara ܜcretsiz Muayene 
 • Ameliyatsız Modern Tedaviler

close-link