Varis Tedavisi İçin Geç Kalmayın!

Varis tedavisi için geç kalındığında hastalar oldukça sancılı bir süreç içine girebilmektedir. Bu dönemlere gelmeden önce ise kişiler ameliyatsız yöntemler üzerinden varis sorunundan kesin olarak kurtulabilirler. Yani varisi tamamen bitirebilmek için, kesinlikle bıçak altına yatmaya gerek yoktur. Uzun yıllardan beri kullanılan modern tedavi yöntemleri sayesinde varisten tamamen kurtularak eski pürüzsüz görüntünüzü yeniden elde edebilirsiniz.

Ülkemizde varisin görülme oranı kadınlarda biraz daha fazla olmaktadır. Varisin son evrelerinde ise estetik kaygılar yerini tamamen fiziksel sancılara bırakmış olur. Varis başlangıcında ise meydana çıkan mavimsi damarlarda genişleme olurken, fiziksel faaliyetlerin her geçen gün yerine getirilmesi biraz daha zorlaşacaktır. Hastanın ilk zamanlarda gözlemlediği ayaklarda yanma, sızı, ağrı ve diğer sorunlar tedaviyi kaçınılmaz bir hale getirecektir. Son aşama olarak görülen varis ülseri sorunu ise, kişinin ayak bileklerinde akıntılı yaralara sebebiyet vermektedir. Bu sorunlardan dolayı varis tedavisinde kesinlikle son aşamalar beklenmemelidir ve daha henüz başındayken uygun tedavi yöntemine hemen geçilmelidir.

Varis Belirtileri Nelerdir?

Varis belirtileri vücutta çeşitli sinyallerle kendini göstermeye başlar. Varis başlangıcında hafif olarak ilerlerken, her geçen gün biraz daha dozajını arttırarak etkilerini sürdürmeye devam edecektir. İlk olarak varis hastalığından şikayetçi olan kişilerin ilk sıkıntılarına bakıldığı zaman, bacaklarda anlam verilemeyen bir kaşıntının ve yanmanın var olduğu duyulmuştur. Uzun yürüyüşler ve sürekli olarak ayakta durmayı takiben ortaya çıkan ağrı ve sızılar bu alanda hissettikleri en belirgin varis belirtileri arasında bulunur.

Bu evreye gelene kadar hayatlarında herhangi bir değişiklik olmadığını belirten hastalar, bacaklarda meydana çıkan mavi damarlar ve estetiksel deformeler nedeniyle endişe taşımaya başlamış olurlar. Varis belirtileri kendisini bacaklarda ağrı, yanma, şişlik ve fiziksel sancı ile birlikte tam olarak göstermiş olacaktır. Son aşamaya gelindiğinde ise yani varis ülseri olarak kabul edilen vakalarda, ayak bileklerinde iltihaplı yaralar belki de varisin en travmatik sonucu olarak kabul edilmektedir.

Varis Tedavisinde Geliştirilen Yöntemler

Ameliyatsız varis tedavisi yöntemi aslında çok uzun zamanlardan bu yana yapılmaya devam etmektedir. Fakat belirli klinik veya hastanelerde bu tedavi gerçekleştirildiğinden dolayı, bu toplumumuz tarafından tam olarak bilinmeyen durumlardan biridir. Ameliyatsız varis tedavisi şu anda 3 farklı yöntem üzerinden sağlanmaktadır.

Bunlar ise; lazer, radyo frekans, köpük yani skleroterapi yöntemidir. Hasta muayene olmak üzere bünyemize geldiğinde ise, Kalp ve Damar Cerrahlarının aldığı kararlarla birlikte tedavi konusunda alınacak başarı oranı bir hayli yüksektir. Siz de varis sorunundan vakit kaybetmeden ve çok geç olmadan kurtulmak istiyorsanız, muayenemizi dilediğiniz zamanlar içinde ziyaret edebilirsiniz.

Sağlıklı günler dileriz.

Randevu & İletişim
İstanbul Bakırköy Medicine Art
Op.Dr. Mustafa Bolat
Op.Dr. Serap Akat
Adres: Yeşilyurt Mah. Sipahioğlu Cad. No: 25/1 Bakırköy / İstanbul
Tel: 0212 574 25 25
GSM & WhatsApp: 0533 168 49 50

Tavsiye Ettiğimiz Merkezler ve Doktorlar
Nişantaşı (Şişli)
Op.Dr. Mehmet Ünal
Op.Dr. Özgür Çiftçi
Adres: Halaskargazi Mah. Rumeli Cad. No: 71/7 Şişli / İstanbul
Tel: 0212 265 99 99
GSM & WhatsApp: 0553 665 64 02


whatsapp

Yorum Yap

Ücretsiz Muayene Fırsatı

Bizi takip edin

Sosyal medyada bizi takip ederek son paylaşımlarımız ve videolarımıza ulaşabilirsiniz.

ÜCRETSİZ MUAYENE OLUN !