Radyo frekansla varis tedavisi;ince ve orta kalınlıkta kılcal damar tedavisinde kullanılır.Deri üzerinden direk damara dokunularak uygulanır,cihazın ucu damara değdiği an yok olur. Çok pratiktir ve etkindir.Uygulama genellikle tek seansta tamamlanır ancak çok yaygın vakalarda seans gerekebilir.Kliniklerin yaklaşımları farklılık gösterebilir ancak kliniğimizde radyo frekans uygulamalarının seanslarından artı ücret alınmamaktadır. Radyo frekansla varis tedavisinin  avantajları neler? sorusuna yanıt verecek olursak;

-Tüm kılcal (yüz,burun bacaktaki) varisler tedavi edilebilir.

-Genel anestezi gerektirmez bölgesel uyuşturmayla yapılabilir.

-Ameliyat veya laserden daha az ağrılıdır.

-Ameliyat edilemeyecek kadar ince damarlara çözüm getirir.

-Köpük veya skleroterapi uygulanamayan damarlar yok edilebilir.

–Ekonomiktir.

-Uygulama sonrası bandaj gerekmez.

Radyo frekansla varis tedavisinin  dezavantajları ;

Kalın varislerin tedavisinde yetersiz kalır.

Kılcal damarlar genellikle ciddi şikayet yapmazlar ancak özellikle etek veya şort giymek isteyen bayanlara ciddi sosyal sıkıntı verebilmektedir. Öyle ki bazı vakalarda bacak o kadar çirkin görünür ki yazın bile çorap giymek zorunda bırakabilir.

Varis Çorabı İşe Yarar Mı?

Varis denilince akla ilk gelen kuşkusuz varis çorapları.. Annelerimizin varisli damarlara karşı gard olarak kullandığı varis çoraplarının işlevine değinmek istiyoruz. Varis çorapları henüz varis vakası ile karşılaşmamış kişilerin kullanımı sonucu koruyucu etki yaratabilir. Ya da ilerlemiş varis formlarında yaşanan şikayetlerin sancısını azaltıcı etki gösterebilir. Fakat hepsi bundan ibarettir. Yani varis çorabı giyerek bu hastalıktan kurtulmanız kesin çözüm üretmeniz mümkün değildir. O halde varis çorabı giyerek hastalıktan kurtulmaya çalışan biri iseniz ya da çevrenizde böyle düşünen kişiler var ise lütfen bizimle irtibata geçin ve geçmeleri için öneride bulunun.

Varis Tedavi Ücretleri

Varis tedavi ücretleri kliniğimize yöneltilen soruların başında gelmektedir. Varis tedavi ücretleri toplumumuzda varılan yanlış yargı ile maliyetli olduğu düşünülen bir uygulama olsa da doğru hekim ve kuruluş ile iletişime geçtiğinizde oldukça ekonomik fiyatlara tekabül edecektir. Medicine Arts kliniğimiz hasta ve hasta yakınlarının memnuniyetini her şeyin üstünde tutan anlayışı ile vatandaşların bütçesini zorlamayacak ücretler belirlemektedir. Tedavi ücretleri hakkında net bir rakam verebilmek içinse vakayı incelememiz ve hangi derecede olduğunu tespit etmemiz önemlidir. Bu bağlamda varisli bölgenin resmini çekerek bizlere WhatsApp üzerinden ulaştırabilir ya da ücretsiz muayenemize katılabilirsiniz.

Varis İçin Randevu

İstanbul Bakırköy Medicine Art

Tel: 0212 574 25 25

GSM & WhatsApp:0533 031 22 99

Tavsiye Ettiğimiz Merkezler ve Doktorlar

Nişantaşı (Şişli)

Op.Dr. Mehmet Ünal
Op.Dr. Özgür Çiftçi
Adres: Halaskargazi Mahallesi, Rumeli Caddesi No:71/7 Şişli/İstanbul
Tel: 0212 265 99 99
Tel2: 0212 232 99 24
GSM & WhatsApp: 0530 478 91 52